TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU           16 grudnia 2018 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Msze Św. – Niedziela 8 3o, 10 oo Czarna Łąka, 12 oo i 18 oo. Sobota Msza Św. o g. 18 oo (niedzielna)

Sakrament pokuty przed każdą Mszą Św. na ok. pół godziny. Dodatkowo w Środę i Piątek od 19 oo do 21 oo.

Godzinki ku czci NMP niedziela g. 8 1o

Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.

W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zapraszam do udziału w liturgii najbliższych dni, a także do rodzinnej modlitwy w domach.

Wytrwale kontynuujmy nasz udział w Mszach Świętych roratnych, sprawowanych od poniedziałku do piątku o g. 6 3o.

Środę – Nowenna do MBNP  i Msza Sw. G. 18 oo.

Piątek – Koronka do Bożego Miłosierdzia 17 5o i Msza Św. g. 18 oo.

Parafialny Zespół Caritas zaprasza do włączenie się w przygotowanie paczek świątecznych. Wszystkich gotowych nieść pomoc oraz wesprzeć dzieło darami, ofiarami i pracą, prosimy o zabranie toreb miłosierdzia, zawieszek z  choinki świec na stół wigilijny

Ostanie spotkanie formacyjne dla Liturgicznej Służby Ołtarza, połączone z przygotowaniem świątecznej liturgii opłatkiem odbędzie się w sobotę o g.  11 oo.

Serdeczną pamięcią otaczam wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia. Niech radość w Panu będzie Waszym udziałem.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, nowy numer Miłujcie się!

Trwa przebudowa naszego Kościoła. Za wszelkie gesty życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać.

Spotkania grup duszpasterskich;

Piątek – 16 45 Oaza Dzieci Bożych (animatorka Gabrysia) odwołane

18 45 Kandydaci do Bierzmowania ( odwołane )

Sobota – 9 45 Oaza Dzieci Bożych (animatorka Kinga)

Ministranci 11 oo wszyscy

Są do nabycia opłatki na stół wigilijny przy ołtarzu w koszyku. Ofiary przeznaczone na naszą przebudowę.

Serdecznie zapraszam chętnych do pomocy w zawieszaniu lampek przygotowanie choinek i pomoc przy dekoracji żłóbka w poniedziałek na godzinę 17 oo. Również chcemy wysprzątać teren przy Kościele na zimę więc zapraszam chętnych parafian.

Ks. Darek Kiljan proboszcz