Domowy KościółDomowy Kościół, którego jesteśmy członkami, popularnie zwany „Oazą Rodzin” jest gałęzią rodzinną Ruchu Światło-Życie, będącego jednym z nurtów posoborowej odnowy Kościoła w Polsce.
Założycielem Domowego Kościoła jest Sługa Boży Ks. Franciszek Blachnicki (1921-1987). Duchową kolebką całego Ruchu Światło-Życie jest Krościenko nad Dunajcem, gdzie w 1973 r. odbyły się pierwsze oazy rodzin.
Domowy Kościół (DK) łączy w sobie charyzmaty Ruchu Światło-Życie i międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notre-Dame, tworząc właściwą dla siebie drogę duchowości, czyli dążenia do bycia bliżej Boga w jedności ze współmałżonkiem.
Domowy Kościół (DK) chce pomóc małżeństwom sakramentalnym w budowaniu między nimi prawdziwej jedności małżeńskiej, która stwarza lepsze warunki do dobrego wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim.
Aby móc urzeczywistniać założenia Ruchu małżonkowie łączą się w kręgi składające się z 4-7 małżeństw. W kręgu spotykamy się raz w miesiącu, by sobie wzajemnie pomagać „Równi usługują równym” (encyklika papieża Pawła VI „Humane Vitae”, 26), dzielić się naszymi troskami dnia codziennego a także sukcesami i porażkami we wspólnym dążeniu do Boga.
Ruch jest wymagający. Od zaangażowanych wymaga się konkretnych wysiłków. Spotkania miesięczne, to poza modlitwą, rozważaniami, dyskusją, także dzielenie się realizacją dobrowolnie podjętymi zobowiązaniami. Wszystko to może przynieść jednak ogromne owoce.
W kręgach Domowego Kościoła może zaangażować się każde sakramentalne małżeństwo bez względu na wykształcenie czy pochodzenie.

Jeżeli:

• żyjesz w małżeństwie sakramentalnym
  • chcesz budować prawdziwą jedność w swoim małżeństwie
  • pragniesz zbliżać się coraz bardziej do Boga
  • pragniesz zapewnić swoim dzieciom szczęście rodzinne i wychowanie w duchu chrześcijańskim

Domowy Kościół jest tym, czego szukasz – zapraszamy !

Stanowimy wspólnotę ludzi, którzy powierzyli swoje życie Jezusowi i z całego serca wierzą w Jezusa Chrystusa jako swojego jedynego Zbawiciela i Pana. Swoją wiarę opieramy na Piśmie Świętym jako jedynym i ostatecznym autorytecie. Nie chcemy pozostawać sami, lecz iść przez życie wespół z innymi chrześcijanami, nie wstydząc się tego, że naszą pasją jest podążanie za ponadczasowymi prawdami Pisma Świętego.
Pierwszy krąg Domowego Kościoła powstał w Naszej parafii w 1999 roku z inicjatywy księdza Marka Piotrowskiego.
Aktualnie istnieją dwa kręgi jeden składający się z pięciu małżeństw , drugi z trzech małżeństw .

W dniu 02.11.2015r  w Parafii Przemienienia Pańskiego w Załomiu rodziny Domowego Kościoła, rejonu Majowe, przeżywały wspaniałą uroczystość. Podczas  wieczornej mszy św. cztery małżeństwa z Załomia włączyły się do wspólnoty DK aby formować się według jego zasad. Wstępując do DK małżeństwa poprzez głośne oświadczenie „….pragniemy włączyć się do Domowego Kościoła…..” potwierdziły że są świadome powołania do świętości w małżeństwie i realizowania go wspólnie ze współmałżonkiem. Powstanie kolejnego kręgu DK w rejonie Majowe nie byłoby możliwe bez dobrej pracy i zaangażowania Anny i Huberta Kowalewskich, którzy pilotowali nowo powstały krąg  i na spotkaniach formacyjnych we właściwy sposób pokazali piękno powołania. Na potwierdzenie swojej decyzji , wszystkie nowo wstępujące małżeństwa ,przyjęły zapalone świece – symbol Chrystusa, naszego Światła i Życia.

Otoczmy nowo powstały krąg szczególną modlitwą aby poszczególne małżeństwa nigdy nie odstąpiły od wybranej drogi i wspólnie dążyli do świętości.

I KRĄG:

dorota i boguslaw
Dorota i Bogusław
Małżeństwo od 1984r
W DK od 1984r
Dzieci: córka i dwóch synów

ania i hubert
Ania I Hubert
Małżeństwo od 1996r
W DK od 1997r
Dzieci: córka i trzech synów

agnieszka i robert
Agnieszka i Robert
Małżeństwo od 1997r
W DK od 2010r
Dzieci: córka i czterech synów ( jeden ś.p.)

II KRĄG:

dorota i tomasz
Dorota i Tomasz
Małżeństwo od 2005r
W DK od 2007r
Dzieci : trzy córki i syn

Marlena i Rafał
Dzieci: jedna córka i trzech synów

Karolina i Przemysław
Dzieci: dwie córki i jeden syn

Michalina i Michał
Dzieci: jedna córka i jeden syn