XXVI niedziela zwykła 29.09.2013

 

Msza Św.: w niedzielę 9 oo, 10 3o, 12 oo i 18 oo

w tygodniu – poniedziałek, wtorek g. 9 oo, środa, czwartek, piątek g. 18 oo, sobota g. 9 oo

Niedziela  8 4o – Godzinki ku czci Matki Bożej

Środa      18 oo – Nabożeństwo do MBNP

Piątek     18 5o – Koronka do Bożego Miłosierdzia

Sakrament pokuty codziennie na pół godziny przed Mszą

Kancelaria parafialna czynna przed lub po Mszy Św.

Dzisiaj ostatnia niedziela września. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu Świętych, polecaliśmy Bogu losy Ojczyzny, życie i rozwój dzieci, rodziny. Nadal prośmy o żywą wiarę, nadzieję i miłość, gotową dzielić z braćmi to, co posiadamy, choćby w najskromniejszym wymiarze. Może w pobliżu nas żyją biedne dzieci, które trzeba wesprzeć, aby i one godnie i radośnie uczęszczały do szkoły. Pamiętajmy, że dzieci są naszym największym skarbem i najlepszą „inwestycją” na przyszłość. Niech nasze rodziny, jako domowe Kościoły, promieniują Ewangelią, a czerpią do tego moc ze wspólnej modlitwy i Eucharystii, nie tylko niedzielnej i świątecznej.

Dzisiejsza niedziela w kalendarzu liturgicznym przykrywa święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. A w środę, 2 października, wspominamy świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są namacalnym przejawem obecności Boga w świecie, Jego głosem. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

W najbliższy wtorek wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali w dzień powszedni po Mszy Św., zaś w niedzielę o g. 17 3o.

Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru Bożego miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów. Dlatego w czwartek prosimy o liczne i święte powołania do kapłaństwa, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Winnicy Pańskiej. Zapraszam po Eucharystii wspólnotę modlitewną Margaretka.

A w pierwszy piątek miesiąca wprost doświadczajmy Miłosiernej Miłości, płynącej z przebitego Jezusowego Serca, odnawiając naszą komunię z Bogiem i braćmi. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele będzie od g. 17 oo do 18 oo. Po Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do NSPJ. Odwiedziny chorych w ich domach od g. 9 oo.

Spotkania Grup duszpasterskich

a/ W najbliższą środę o g. 18 oo zapraszam na Mszę Św. i wspólne pierwsze spotkanie Wspólnotę Różańcową. Wszystkich, którzy kiedykolwiek byli lub chcą być w Żywym Różańcu zachęcam do przyjścia w ten środowy wieczór. Spotkanie zakończymy apelem Jasnogórskim.

b/W sobotę Msza Św. o g. 9 oo modlitwa do Niepokalanego Serca NMP i rozpoczęcie Małego Jerycha, tzn. całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu. Przy wyjściu z kościoła jest wyłożona lista godzin adoracji. Zachęcam do wpisywania się na kolejne godziny

c/Zachęcam do spotkań Czcicieli Krwi Chrystusa w każdą środę.

d/ Spotkanie ministrantów w sobotę o g. 11 oo

e//W niedzielę, za tydzień, zapraszam na Mszę Św. i spotkanie młodzież gimnazjum i ich rodziców.(zapisy)

f/ dziś spotkanie dzieci kl. II (komunijnych) i ich rodziców, po Mszy Św. o g. 12 oo.

g/ dzisiaj w czasie Mszy Św. o g. 12 oo poświecenie tornistrów i przyborów szkolnych dla naszych pierwszaków.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 30 IX – Święty Hieronim (ok. 345-419 lub
 • wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyk, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński (wspomnienie obowiązkowe);
 • 1 X – Święta Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich (wspomnienie obowiązkowe);
 • 4 X – Święty Franciszek z Asyżu (1182-1226), ojciec życie wierzących i Kościoła po dzień dzisiejszy (wspomnienie obowiązkowe);
 • 5 X – Święta Faustyna Kowalska (1905-1938), dziewica, siostra ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia; Błogosławiony Jan Paweł II zwykł ją nazywać „iskrą Bożego Miłosierdzia”, która wyszła z Polski (wspomnienie obowiązkowe).

 

 • Aktualne działania budowlane – stan na 25.09.2013
 • Wykończenie kartonowo gipsowe futryny szklanych drzwi bocznych (wyjście ewakuacyjne).
 • Została zamówiona szklana bariera na chór (okres realizacji około 4 tygodni). Szukam ofiarodawcę. Cena ok. 12 tysięcy.
 • Wymiana i przeróbka szklanej kasety ze skałą z Góry Tabor.  Została zamówiona.
 • Prace remontowo – budowlane na zapleczu Kościoła (rozpoczęcie prac około 21.10.2013).
 • Przygotowanie projektu wieży Kościoła i fasady przybudówki Kościoła, jak również przeprojektowanie dachu części mieszkalnej (plebanii).
 • Przygotowanie projektu namiotu – kaplicy w Czarnej Łące

Zachęcam do czytania prasy katolickiej:

Niedziela z biuletynem naszej Archidiecezji

Gość Niedzielny

Mały Gość Niedzielny

L Osservatore Romano

Miesięcznik Kruszyna

Dzisiaj po Mszy Św. odbywa się zbiórka na utrzymanie Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie

Wszystkim, którzy wspierają naszą parafialną wspólnotę modlitwą i ofiarą składam serdeczne Bóg zapłać.

Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a wszystkich gości serdecznie witam i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

Ks. Dariusz Kiljan

proboszcz tel.66513370