XXVIII Niedziela Zwykła. 13.X.2013

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 Msza Św. w niedzielę 9 oo, 10 3o, 12 oo i 18 oo

 W tygodniu –  Poniedziałek i Sobota g. 9 oo, pozostałe dni g. 18 oo,

 Godzinki ku czci MB w każdą niedzielę o g. 8. 35

  Nabożeństwo do MBNP w środy o  g. 18 oo

  Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o g. 17 5o

  Sakrament pokuty codziennie na pół godziny przed Mszą

  Kancelaria parafialna czynna przed lub po Mszy Św.

 

  1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz decyzją polskiego Parlamentu w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. W ten sposób naród polski składa uznanie Błogosławionemu Janowi Pawłowi II, „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dziś, a także w środę, 16 października – w dzień powołania go na Stolicę Piotrową – Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę Papieża – Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.
  2. W dniu dzisiejszym swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu papieża Jana Pawła II. Jak pamiętamy, głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania Papieża – Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Dlatego polecam tę dzisiejszą zbiórkę życzliwości Parafian!
  3. Jutro, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.
  4. W nadchodzący piątek, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.
  5. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i smutku. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe „dziesiątki” wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie po Mszy Św., zaś w niedzielę o g. 17 30. Wszystkich Parafian serdecznie zapraszam!
  6. Są jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę do Włoch, które organizuje nasza parafia. Termin 23 – 30 KWIETNIA 2014 : Nawiedzimy – Wenecje, Loreto, Manopello, San Giovanni Rottondo – sanktuarium św. Ojca Pio, Udział w uroczystej Mszy św. kanonizacyjnej Jana Pawła II, Asyż i Werona. Cena 1850 zł. Szczegóły na stronie naszej parafii.

 W tym tygodniu patronują nam:

  • 15 X – Święta Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica, zakonnica i doktor Kościoła, która zreformowała zakon karmelitański; była wielką mistyczką (wspomnienie obowiązkowe);
  • 16 X – Święta Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona księcia Henryka I Brodatego; po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia (wspomnienie obowiązkowe);
  • 17 X – Święty Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń Świętego Jana Ewangelisty i następca Świętego Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).

 Spotkania grup duszpasterskich

Niedziela (dzisiaj) – spotkanie wspólnoty Kościoła domowego g. 14 oo

Środa – g. 20 Liturgia Słowa dla Neokatechumenatu.

Czwartek – g. 19 oo kl. II i III gimnazjum

Piątek – g. 19 oo kl. I Gimnazjum

Czwartek i Piątek – g. 20 3o próba chóru

Sobota – zbiórka ministrantów g. 11 oo

Sobota – Eucharystia dla Neokatechumenatu g. 17 oo

 

Zachęcam do czytania prasy katolickiej

Niedziela z biuletynem naszej Archidiecezji

Gość Niedzielny

Mały Gość niedzielny

Miłujcie się               

L Osservatore Romano

 

 Wszystkim, którzy wspierają naszą parafialną wspólnotę modlitwą i ofiarą składam serdeczne Bóg zapłać.

Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a wszystkich gości, serdecznie witam i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

Ks. Darek Kiljan

proboszcz tel.665-133700