JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA
24 listopada 2013

Msza Św. w niedzielę 9 oo, 10 3o, 12 oo i 18 oo, tygodniu – poniedziałek g. 9 oo Wtorek, Środa g. 18 oo, Czwartek, Piątek, Sobota g. 17 oo, (uwaga zmiana godziny) Godzinki ku czci MB w każdą niedzielę o g. 8. 35, Nabożeństwo do MBNP w środy o g. 18 oo, Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o g. 17 5o. Sakrament pokuty codziennie na pół godziny przed Mszą Św. Kancelaria parafialna czynna przed lub po Mszy Św.

 • Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół uroczystość tę obchodzi się w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.
 • Dziś w Watykanie pod przewodnictwem papieża odbywa się uroczyste zakończenie Roku Wiary. Ogłosił go ojciec święty w związku z 50. rocznicą otwarcia obrad Soboru Watykańskiego II i w tę rocznicę, 11 października, Rok Wiary się rozpoczął. Przez ten rok dokonało się wiele ważnych wydarzeń i inicjatyw zarówno ogólnokościelnych, jak i w naszej społeczności diecezjalnej i parafialnej. Pochylaliśmy się nad nauczaniem Soboru i Katechizmu Kościoła Katolickiego, medytowaliśmy nad prawdami zawartymi w naszym Credo – wyznaniu wiary. Przede wszystkim jednak prosiliśmy Chrystusa, aby przymnożył nam wiary. Oby tak się stało, oby błogosławione w mocną wiarę były owoce tego Roku w całym Kościele, w naszej parafii i w sercu każdego z nas.
 • W sobotę, 30 listopada, obchodzimy święto Świętego Andrzeja Apostoła, jednego z pierwszych uczniów Pana Jezusa. Jest to również czas tak zwanych andrzejkowych zabaw. Bardzo proszę o zachowanie roztropności, zwłaszcza tam, gdzie zabawa kolidowałaby z wiarą. Wiara we wróżby, horoskopy i zabobony jest nie do pogodzenia z chrześcijaństwem.
 • Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani.
 • Spotkania grup duszpasterskich
  Środa- Liturgia Słowa dla Neokatechumenatu, g. 19 3o
  Czwartek – próba chóru g. 20 30
  Piątek – młodzież KL. II i III gimnazjum (przygotowanie do bierzmowania)
  Sobota – ministranci g. 11 oo
 • Zachęcam do czytania prasy katolickiej:
  – Niedziela (z biuletynem naszej Archidiecezji)
  – Gość Niedzielny
  – LOservatore Romano

Wszystkim, którzy wspierają naszą parafialną wspólnotę modlitwą i ofiarą składam serdeczne Bóg zapłać. W minionym tygodniu został zamontowany strop w miejscu przyszłej kuchni, biura parafialnego i korytarza. Wymurowane zostały również ściany dzielące te pomieszczenia. Trwają prace przy instalacji centralnego ogrzewania, nowej kanalizacji i elektryki. Również chcemy realizować prace murarsko- tynkarskie. Poszukuję również ofiarodawcy, na schody prowadzące na chór. Dziękuję tym rodzinom, które systematycznie składają ofiary na konto parafialne i na tacę, jak i tym, którzy w jakikolwiek inny sposób wspierają budowę. Serdeczne Bóg Zapłać.

Solenizantom oraz Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a wszystkich gości, serdecznie witam i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Ks. Darek Kiljan
proboszcz