PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU                                                        1 grudnia 2013

Msza Św. w niedzielę 9 oo, 10 3o, 12 oo i 18 oo,  Godzinki ku czci MB w każdą niedzielę o g. 8. 35, Nabożeństwo do MBNP w środy o  g. 18 oo, Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o g. 17. 40 Sakrament pokuty codziennie na pół godziny przed Mszą Św.  Kancelaria parafialna czynna przed lub po Mszy Św.

Dziś pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Łacińskie „adventus” w starożytnym Rzymie oznaczało coroczne przybycie bóstwa do świątyni, a w języku dworskim oficjalne wprowadzenie władcy z okazji objęcia przez niego urzędu. Dla nas chrześcijan oznacza przyjście Chrystusa zarówno w ludzkim ciele, czyli Wcielenie, jak również Jego powtórne przyjście.

Adwent jest zatem czasem oczekiwania na Tego, który ma przyjść i który już przychodzi. Nie przegapmy tego czasu w świecie, który próbuje skierować nasze myślenie jedynie na to, co materialne. Starajmy się nie zgubić z oczu tego, co istotne w nadchodzących świętach Narodzenia Pańskiego: spotkania z Tym, który stał się człowiekiem, aby nas uczynić dziećmi Bożymi, aby się do nas przybliżyć, aby się stać nam bliskim.

Na naszej Adwentowej drodze szczególną patronką niech będzie Maryja. Prośmy Ją, aby Ona uczyła nas jak mamy się przygotować na nadchodzące święta. W tym celu zapraszamy do uczestnictwa w roratach, adwentowych Mszach Świętych, które w naszym kościele będą w tym tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 6 3o rano. W Piątek wyjątkowo g. 18 oo Zapraszamy do udziału w nich, w miarę możliwości, całymi rodzinami, z zapalonymi lampionami, które niech będą znakiem naszego oczekiwania i wychodzenia na drogę, aby przywitać Tego, który ma przyjść.

W środę, 4 grudnia, w liturgiczne wspomnienie św. Barbary, obchodzimy Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Przez jej wstawiennictwo podczas Eucharystii będziemy polecać Bożej Opatrzności wszystkich naszych parafian zmagających się z tym problemem i poszukujących pracy – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!

Środa – g. 18 oo Msza Św. i spotkanie Wspólnoty Różańcowej.

W pierwszy czwartek miesiąca, 5 grudnia, będziemy dziękować Bogu za ten dar powołań i modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii. O g. 18 oo Msza Św. i spotkanie Margaretek

Następnego dnia przypada pierwszy piątek miesiąca. Nie zapomnijmy o spowiedzi i Komunii Św. wynagradzającej. Spowiedź Św. g. 17 oo-18 oo Msza Św. Roratnia o g. 18 oo

Tego dnia przypada tradycyjne wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, który zasłynął szczególną miłością do potrzebujących. Przynajmniej w tym przedświątecznym czasie spróbujmy go naśladować w trosce o potrzebujących. Natomiast z dziećmi z naszej parafii św. Mikołaj spotka się po Mszy Św. Roratniej. Rodziców zaprasza Św. Mikołaj do współpracy. Podpisane paczki można składać w zakrystii.

W pierwszą sobotę miesiąca w szczególny sposób zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy Św. o g. 6 3o Modlitwa do Niepokalanego Serca NMP W i Małe Jerycho, które potrwa do Mszy św. niedzielnej o g. 9:00

Dzisiaj święcimy opłatki na stół wigilijny. Ofiary zebrane z opłatków przeznaczymy na przebudowę naszego kościoła. Bądźmy hojni.

Spotkania grup duszpasterskich

Czwartek i Piątek – próba chóru g. 20 30

Piątek – młodzież KL. II i III gimnazjum (przygotowanie do bierzmowania)spotkanie po Św. Mikołaju

Są jeszcze wolne intencje w tym tygodniu na Mszach św. roratnich.

Jak co roku zwracamy się z prośbą o wsparcie rodzin z naszej parafii znajdujących się w mniej     komfortowej sytuacji materialnej. Na naszym ,,Drzewku Miłości” znajdują się imiona dzieci i ich wiek. Chętni mogą zabrać zawieszkę z imieniem i przygotować dla tego  konkretnego dziecka świąteczną paczkę.

• Zawieszkę tę należy  dołączyć do paczki i dostarczyć do Proboszcza najpóźniej do 15 grudnia !!!   To ważny termin. Musimy mieć czas na przekazanie tych paczek dzieciom jeszcze przed świętami.
  • Prosimy też by rodziny, które nadal  zechcą  opiekować się  dziećmi w ramach tzw. ,,Adopcji materialnej”  -( to inna akcja)- również przygotowane prezenty dostarczyły do 15 grudnia.
  • Dochód ze sprzedaży świec i kartek zostanie przeznaczony jak zwykle na potrzeby Caritasu.
  • Bardzo dziękujemy za dotychczasowe, niezwykłe odruchy serca! ( ostatnio min szybki zakup butów dla potrzebującego chłopczyka).

Zachęcam do czytania prasy katolickiej

Niedziela (z biuletynem naszej Archidiecezji)

Mały Gość Niedzielny z lampionem wewnątrz

Wszystkim, którzy wspierają naszą parafialną wspólnotę modlitwą i ofiarą składam serdeczne Bóg zapłać. W minionym tygodniu uporaliśmy się z pracami przy stropach. Trwają prace przy instalacji centralnego ogrzewania, nowej kanalizacji i elektryki. Również realizowane są prace murarsko- tynkarskie. Poszukuję również ofiarodawcy, na schody prowadzące na chór. Dziękuję tym rodzinom, które systematycznie składają ofiary na konto parafialne i na tacę,  jak i tym, którzy w jakikolwiek inny sposób wspierają budowę. Serdeczne Bóg Zapłać.

Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a wszystkich gości, serdecznie witam i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Ks. Darek Kiljan