DRUGA NIEDZIELA ADWENTU                                                               8 grudnia 2013

Msza Św. w niedzielę 9 oo, 10 3o, 12 oo i 18 oo,  Godzinki ku czci MB w każdą niedzielę o g. 8. 35, Sakrament pokuty codziennie na pół godziny przed Mszą Św.  Kancelaria parafialna czynna przed lub po Mszy Św.

1. Przeżywamy dziś drugą niedzielę Adwentu. Za nami pierwszy tydzień czasu przygotowania na spotkanie z Tym, który ma przyjść i już przychodzi. Spróbujmy dokonać swoistego podsumowania, jak przeżyliśmy ten czas, na czym się skupiamy. Przed nami kolejny tydzień Adwentu. W dzisiejszej liturgii Jan Chrzciciel zaprasza nas do prostowania dróg Bożych. Może warto więc przyjrzeć się własnemu życiu i zmienić nasze postępowanie, zachowanie wobec bliskich, abyśmy mogli z pokojem w sercu zasiąść do wigilijnej wieczerzy i celebrować narodziny naszego Boga.

2. Dziś 8 grudnia, zatem dzień, w którym świętujemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

3. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywali dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie. Nie zapominajmy o tych naszych braciach, którzy przez długie lata komunizmu byli pozbawieni opieki duchowej, a obecnie borykają się z problemami braku kapłanów, wystroju wnętrz świątyń, paramentów liturgicznych, lecz są zarazem bardzo spragnieni wiary i otwarci na wszystko, czym zechcemy się z nimi podzielić. Nasze ofiary są przeznaczane m.in. na: tabernakula, naczynia i szaty liturgiczne, a także środki na wsparcie prowadzonych remontów i budowę obiektów kościelnych. Posługujący na Wschodzie duszpasterze, bracia i siostry zakonne otrzymane wsparcie przeznaczają też na stołówki, sierocińce, rekolekcje młodzieżowe, pielgrzymki, wakacyjne spotkania z Bogiem dla dzieci i młodzieży oraz pomoc osobom potrzebującym i starszym. Niech nasza hojność będzie wyrazem naszej wiary i chrześcijańskiej solidarności. Ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie można składać będzie do puszek przy wyjściu z kościoła.

5. Spróbujmy także znaleźć czas na uczestnictwo w Mszach św. roratnich, które są celebrowane w naszym kościele w tym tygodniu wyjątkowo ze względu na wyjazd Ks. Proboszcza w środę i czwartek o godz. 6 3o

6. W naszej parafii będziemy również przeżywać rekolekcje adwentowe w dniach od 15 do 18 grudnia, które poprowadzi dyr. Naszego Seminarium Duchownego Ks. Krzysztof Krawiec Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tym duchowym przygotowaniu na przyjście Pana.

W tym tygodniu patronują nam:

• 13 XII – św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary około 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych (wspomnienie obowiązkowe);
  • 14 XII – św. Jan od Krzyża, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, za co wyróżniono go tytułem doktora Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).

Zachęcam do czytania prasy katolickiej

Niedziela (z biuletynem naszej Archidiecezji)

Mały Gość Niedzielny z lampionem wewnątrz

Wszystkim, którzy wspierają naszą parafialną wspólnotę modlitwą i ofiarą składam serdeczne Bóg zapłać. Zostały zakończone prace przy instalacji centralnego ogrzewania, nowej  elektryki. Również realizowane są prace murarsko- tynkarskie, będziemy również wylewać w tym tygodniu posadzki. Dziękuję tym rodzinom, które systematycznie składają ofiary na konto parafialne i na tacę,  jak i tym, którzy w jakikolwiek inny sposób wspierają budowę. Serdeczne Bóg Zapłać.

Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a wszystkich gości, serdecznie witam i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Ks. Darek Kiljan