TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU                                                        15 grudnia 2013

Msza Św. w niedzielę 9 oo, 10 3o, 12 oo i 18 oo,  Godzinki ku czci MB w każdą niedzielę o g. 8. 35, Nabożeństwo do MBNP w środy o  g. 18 oo, Sakrament pokuty codziennie na pół godziny przed Mszą Św.  Kancelaria parafialna czynna przed lub po Mszy Św.

Serdecznie witamy w naszej parafii Ojca rekolekcjonistę, ks.  Dyrektora naszego Seminarium Duchownego Ks. Krzysztofa Krawca.

Plan rekolekcji

Niedziela – Msza Św. i kazanie ogólne 9 oo, 10 30, 12 oo i 18 oo

Poniedziałek, Wtorek i Środa 6 30 Roraty i g. 18 oo. Sakrament pokuty we wtorek, rano w czasie rorat, wieczorem 17-19 oo

1. Przeżywamy dziś już trzecią niedzielę Adwentu zwaną „Gaudete”, co z jęz. łacińskiego oznacza: „radujcie się”; jest to początek antyfony na wejście przeznaczonej na dzisiejszą niedzielę. Jesteśmy zatem zaproszeni do szczególnej radości z powodu zbliżającego się spotkania z Tym, który przychodzi nas wyzwolić z niewoli grzechu. Niech nasza radość wypływa przede wszystkim z duchowego przygotowania na to spotkanie, które dopiero potem wyraża się również zewnętrznie w pragnieniu obdarowywania innych. Niech nasze podarunki będą wyrazem wewnętrznej radości, a nie tylko tradycją, której trzeba za wszelką cenę uczynić zadość.

2. Właśnie po to, by lepiej przygotować się do przeżywania tej wielkie tajemnicy naszego odkupienia, jaką jest narodzenie Bożego Syna w ludzkim ciele, zapraszamy jeszcze do udziału w codziennych Mszach św. roratnich, które są celebrowane w naszym kościele codziennie o godz. 6. 30

3. Dzisiaj rozpoczynamy też Kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.

4. Przypominamy również o przystąpieniu do sakramentu pojednania, nie odkładając go na ostatnią chwilę. Zwłaszcza jeśli ciążą nam jakieś trudne, od lat nie załatwione sprawy, jeśli wydaje się nam, że nasze grzechy nie mogą być przebaczone; tym bardziej przyjdźmy teraz, w tym czasie do konfesjonału, by spotkać się z miłosiernym Bogiem, który na nas czeka. Gdy nie ma kolejek, łatwiej jest poświęcić więcej czasu pojedynczemu penitentowi i kapłan ma więcej możliwości spokojnego wysłuchania i podania właściwych wskazówek. Nie zapominajmy o tym.

5. Od wtorku, 17 grudnia, rozpoczniemy bardziej bezpośrednie przygotowanie do świętowania uroczystości Narodzenia Pańskiego. W tej drugiej części Adwentu liturgia kieruje nasz wzrok na wydarzenia zapowiadające narodzenie Chrystusa, by w ten sposób skupić naszą uwagę nie tylko na tym, co się już wydarzyło, ale też na tym, co ma się wydarzyć w naszym życiu. Boże Narodzenie to nie tylko świętowanie historycznego przyjścia Chrystusa, lecz przede wszystkim nasze osobiste spotkanie z Tym, który właśnie dla nas stał się człowiekiem.

6. Caritas jak każdego roku rozprowadza świece, kartki Bożonarodzeniowe, które można nabyć przy wyjściu z kościoła. Również można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny. Dochód przeznaczony jest przebudowę zaplecza naszego kościoła.

17 grudnia po Mszy Św. o g. 18 oo będą wydawane paczki świąteczne dla podopiecznych Caritasu, dzieci z drzewka miłości i materialnej adopcji.

7. Spotkania grup duszpasterskich:

Środa Liturgia Słowa dla neokatechumenatu g. 19 3o

Czwartek – próba chóru g. 20 oo

Piątek – 18 45 spotkanie kl. III gimnazjum

Sobota – zbiórka ministrantów g. 11 oo

Eucharystia dla Neokatechumenatu g. 17 oo

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej

Niedziela (z biuletynem naszej Archidiecezji)

Gość Niedzielny z płytą i pięknymi kolędami

Mały Gość Niedzielny z lampionem wewnątrz

Wszystkim, którzy wspierają naszą parafialną wspólnotę modlitwą i ofiarą składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję tym rodzinom, które systematycznie składają ofiary na konto parafialne i na tacę,  jak i tym, którzy w jakikolwiek inny sposób wspierają budowę. Serdeczne Bóg Zapłać W minionym tygodniu zostały wytynkowane ściany, sufit i wylana posadzka w zakrystii. Zakończona została również instalacja elektryczna, Zakupiliśmy nowy piec gazowy, dla naszego kościoła który będzie zainstalowany w tym tygodniu.

Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a wszystkich gości, serdecznie witam i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Ks. Darek Kiljan