CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU                                                      22 grudnia 2013

1. Przeżywamy dziś czwartą, ostatnią niedzielę Adwentu. Mimo że od świąt dzielą nas tylko dwa dni, starajmy się je przeżyć ciągle jeszcze w klimacie oczekiwania, by z tym większą radością w sercu przywitać Przychodzącego Chrystusa. Nie przyśpieszajmy tego, co ma nadejść, gdyż przedwczesna radość jest niepełna.

2. Na tych, którzy jeszcze nie zdążyli skorzystać z sakramentu pojednania, będą oczekiwał w konfesjonale, dzisiaj przed każdą Mszą Św. a w poniedziałek od 18 oo do 19 oo

3. Jutro ostatnia Msza św. roratnia o godz. 6 3o. Nadal towarzyszy nam duch radosnego oczekiwania. Nie zapominajmy o osobistym spotkaniu z Chrystusem w naszej modlitwie, w Jego słowie, a o ile mamy taką możliwość, również w Komunii św. Uczmy takiej postawy nasze dzieci. Niech one widzą nas klękających do modlitwy. Nie narzucajmy im tego, czego sami nie czynimy, lecz klękajmy razem, wyjaśniając dzieciom, dlaczego to czynimy, dlaczego jest to ważne w naszym życiu.

4. W Wigilię uroczystości Narodzenia Pańskiego zachęcamy do zachowania polskich tradycji, abyśmy z tym większą radością w sercu mogli zasiąść do wieczornej wieczerzy. Niech ona również, tam gdzie to możliwe, tradycyjnie będzie złożona z postnych potraw.

5. Zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego są również doskonała okazją, by wprowadzać dzieci w tajemnice naszej wiary, by rozmawiać z nimi na temat tego, w co i dlaczego wierzymy. Nie traćmy tej okazji przekazania wiary. Niech tradycja tych świat nie ogranicza się jedynie do wspólnie spożytej wigilijnej wieczerzy, połamania się opłatkiem czy wręczenia prezentów spod choinki i ewentualnego przyjścia na pasterkę. Chciejmy razem śpiewać kolędy, poświęćmy czas na wspólne rozmowy o tym, co wydarzyło się w Betlejem 2000 lat temu, ale też o tym, co dzieje się teraz w naszym życiu, dlaczego obchodzimy te święta.

6. Aby to ułatwić możemy ustawić w domu żłóbek, przy którym przez cały okres Narodzenia Pańskiego będziemy się gromadzić na modlitwę i wspólne czytanie Pisma Świętego.

7. Pasterka o godz. 21 oo(dzieci) i tradycyjnie o 24 oo. Po Pasterce wspólne kolędowanie. Pozostałe Msze św. w dzień Bożego Narodzenia będą o godz. 10 3o, 12 oo i 18 oo( nie będzie Mszy Św. o g. 9 oo) W dzień św. Szczepana, tradycyjnie drugi dzień Narodzenia Pańskiego, Msze św. o godz. 9 oo, 10 3o, 12 oo i 18 oo

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej

Niedziela (z biuletynem naszej Archidiecezji) i płytą z kolędami, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny

Wszystkim, którzy wspierają naszą parafialną wspólnotę modlitwą i ofiarą składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję tym rodzinom, które systematycznie składają ofiary na konto parafialne i na tacę,  jak i tym, którzy w jakikolwiek inny sposób wspierają budowę. Serdeczne Bóg Zapłać. W minionym tygodniu, wylane zostały posadzki w pomieszczeniu na zapleczu, ocieplony dach i zainstalowane zostały okna dachowe w części mieszkalnej. Ze względu na czas świąteczny, robimy przerwę w pracach remontowych. Przy wyjściu można nabyć opłatek i świece Caritasu.

Zbliża się Kolęda, odwiedziny duszpasterskie kapłana w naszych domach. Kolędę rozpoczniemy od 2 stycznia 2014 roku. Plan zostanie podany w czasie świąt.

Parafia nasza, organizuje wyjazd na narty do Krynicy, w drugim tygodniu ferii zimowych, zapisy od dzisiaj w zakrystii.

Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a wszystkich gości, serdecznie witam i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Ks. Darek Kiljan proboszcz