ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA                              29 grudnia 2013

1. Przeżywamy dziś kolejny dzień w oktawie uroczystości Narodzenie Pańskiego, zaś liturgia tym razem kieruje nasz wzrok na Świętą Rodzinę z Nazaretu. Pomimo różnych trudności, z którymi się borykali, św. Józef i Maryja w związku z przyjściem na świat Jezusa pozostali otwarci na Boże działanie w ich życiu, odpowiadając całym swoim życiem na Boże zaproszenie do zawierzenia Panu Bogu. Dlatego też ta Rodzina może być dla nas przykładem i wzorem, z którego mamy czerpać inspiracje do pokonywania codziennych trudności.

2. W Poniedziałek Msza Św. o g. 9 oo.

3. Rozpoczynający się tydzień łączy stary i nowy rok. We wtorek, 31 grudnia, w ostatni dzień roku kalendarzowego zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Będzie ono o godz. 18 oo Z całą pewnością każdy z nas ma za co dziękować Bogu, jak i za co przepraszać, nie zapominając, że Boże miłosierdzie potrafi wyprowadzić dobro również z tego, co samo w sobie dobre nie jest czy nie było. Zechciejmy zatem włączyć się w to dziękczynienie na koniec roku, aby z godnością i radością Dzieci Bożych rozpocząć nowy rok kalendarzowy.

4. W najbliższą środę przypadnie pierwszy dzień nowego roku. Będzie to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. To nie jest przypadkowe połączenie. Ma ono bowiem przypominać nam o potrzebie dążenia do życia w pokoju przez cały rok, nie tylko na poziomie międzynarodowym, lecz przede wszystkim w naszych rodzinach, zakładach pracy i wreszcie w naszym sercu. Starajmy się przyczyniać do wzrostu pokoju na skalę międzynarodową, budując go w naszej małej społeczności, angażując się w różne inicjatywy na rzecz dobra wszędzie tam, gdzie jest to dla nas możliwe, nie zapominając o tym, co najważniejsze, czyli o modlitwie w tej intencji. Msze św. w naszym kościele 1 stycznia będę w następującym porządku 9 oo, 10 3o, 12 oo i 18 oo. Wieczorną Eucharystię rozpoczniemy od Nowenny do MBNP

5. W tym tygodniu wypada również pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Rozpocznijmy zatem nowy rok, dziękując Bogu za dar Eucharystii i prosząc o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. W czwartek  2 stycznia Msza Św. o g. 9 oo, modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne. Po modlitwie spotkanie Róży Żywego Różańca i Margaretek

6. Natomiast w piątek, 3 stycznia, zapraszam na Mszę św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 9 oo Wcześniej okazja do spowiedzi od godz. 8 3o. Koronka do Bożego Miłosierdzia  o g. 8 50. Odwiedziny chorych od. g. 10 oo. Nie zapominajmy, że uczestnictwo we Mszy św. pierwszo piątkowej jest nie tylko wyrazem naszej pobożności, lecz włączona jest w nią intencja wynagradzająca Boskiemu Sercu za wszystkie grzechy popełniane przez nas samych, naszych bliskich, jak i na całym świecie.

Zaś w sobotę oddajemy się Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza Św. o g. 9 oo i rozpoczęcie Małego Jerycha.

7. Przeżyjmy te ostatnie dni starego i pierwsze dni nowego roku w atmosferze pokoju i radości ducha, rozważając jak Maryja w swoim sercu wielkie dzieła, w jakich już Pan Bóg pozwolił nam uczestniczyć, i prośmy, abyśmy zechcieli otworzyć się na to, czego Pan Bóg chce nam udzielić w tym nadchodzącym roku.

8. Od 2 stycznia rozpocznę w naszej Parafii Kolędę.

Plan kolędy na ten tydzień jest następujący:

02.01 czwartek – od 16 oo Czarna Łąka ul. Babiego Lata, Letniskowa, Namiotowa, Plażowa,     Przyjazna, Rozdroży (Bystre), Słoneczna, Spacerowa.

03.01 piątek  –  Od 16 oo Turystyczna

04.01 sobota  – Od. 12 oo Wakacyjna, Wczasowa, Wędrowna, Wycieczkowa i

Czarna Łąka 1m

Pucice – Goleniowska, Polna, Lipowa,

05 .01Niedziela – od 14 3o Pucice Cicha

9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej:

Mały Gość Niedzielny

L Osservatore Romano

10. Wszystkim, którzy wspierają naszą parafialną wspólnotę modlitwą i ofiarą składam serdeczne Bóg zapłać. Od 2 stycznia, będziemy kontynuowali prace remontowe w części zaplecza Kościoła.

Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a wszystkich gości serdecznie witam i zapraszamy do wspólnej modlitwy, życząc jednocześnie udanego

Dariusz Kiljan