ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI                                             1 stycznia 2014

1. Dzisiejsza uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi zamyka obchód oktawy uroczystości Narodzenia Pańskiego. Jednak nie oznacza to końca okresu Bożego Narodzenia.

2. Rozpoczynamy nowy rok kalendarzowy pod okiem i opieką Maryi, która – jak przypomina nam dzisiejsza Ewangelia – zachowywała i rozważała wszystkie te sprawy w swoim sercu. Niech Jej postawa kształtuje także nasze życie, a Ona, najlepsza z matek, niech uczy nas odczytywania wszystkiego, co się nam przytrafia i w czym uczestniczymy z Bożej perspektywy.

3. Jutro, w czwartek, 2 stycznia, będziemy obchodzić wspomnienie obowiązkowe św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, wielkich teologów i doktorów Kościoła, którzy jednocześnie byli wielkimi przyjaciółmi. Bazyli jest twórcą liturgii wschodniej. Natomiast w piątek, 3 stycznia, przypada wspomnienie dowolne Najświętszego Imienia Jezus. Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy do udziału we Mszy św. tego dnia i Komunii św. wynagradzającej, o g. 9 oo

6. W tym tygodniu z wizytą duszpasterską udam się do rodzin mieszkających:

02.01 czwartek – od 16 oo Czarna Łąka ul. Babiego Lata, Letniskowa, Namiotowa, Plażowa,     Przyjazna, Rozdroży (Bystre), Słoneczna, Spacerowa.

03.01 piątek  –  Od 16 oo Turystyczna

04.01 sobota  – Od. 12 oo Wakacyjna, Wczasowa, Wędrowna, Wycieczkowa i

Czarna Łąka 1m

Pucice – Goleniowska, Polna, Lipowa,

05 .01Niedziela – od 14 3o Pucice Cicha

7. U progu tego nowego kalendarzowego roku jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. W ten sposób stwarzamy szansę spełnienia się naszych najlepszych życzeń, aby budując dom naszej rodziny, naszej wspólnoty parafialnej i naszej Ojczyzny, promieniować Bożym szczęściem, niezależnie od tego, co posiadamy i jaką drogą Pan Bóg nas prowadzi. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok 2014 dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym!

8. W Poniedziałek 06  Stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech Króli, wzorem lat ubiegłych, przejdziemy orszakiem Trzech Króli od Państwa Bębnów,( Stodoła II) do kościoła. Porządek tego dnia jest następujący Msza Św. 9 oo, 11 oo – rozpoczęcie orszaku, (zachęcam wszystkich do przebrania się, zaznaczenia akcentu królewskiej godności, każdego wiernego uczestnika orszaku, serdecznie zapraszam, chór i muzyków na platformę). Po zakończeniu orszaku Uroczysta Msza Św.  Wieczorem Eucharystia o. g. 18 oo

Tradycyjnie oznaczamy tego dnia drzwi naszych domów napisem C+M+B 2011,  oznaczającym imiona Króli lub skrót od słów: Chrystus Manisionem Benedicat (Niech Chrystus błogosławi ten dom) oraz święcimy kredę i kadzidło.