ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO                                                             12 stycznia 2014

Msze Św. w niedzielę 9 oo, 10 3o, 12 oo i 18 oo. W tygodniu Msza Św. ze względu na czas kolędowy o g. 9 oo. Godzinki do Matki Bożej – niedziela g. 8 35. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy g. 9 oo,  Koronka do Bożego Miłosierdzia piątek 8 5o. Kancelaria parafialna czynna przed lub po Mszy Św. Sakrament pokuty codziennie na ok. pół godziny przed Mszą Św.

1. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. I choć w naszych kościołach kolędy będą rozbrzmiewać jeszcze do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, to jednak liturgia będzie już kierować nasz wzrok na Jezusa, który rozpoczyna swoją publiczną działalność.

2. W sobotę, 18 stycznia, rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Niech nie pozostanie nam obojętne pragnienie Pana Jezusa, który podczas Ostatniej Wieczerzy modlił się o jedność swojego Kościoła, świadomy podziałów, jakie mogły nastąpić.

3. A wcześniej, bo w piątek, 17 stycznia, dzień przed rozpoczęciem Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan będziemy przeżywać Dzień Judaizmu. Papież Jan Paweł II nazywał wyznawców judaizmu naszymi starszymi braćmi w wierze. Również Sobór Watykański II zwracał uwagę na szczególną rolę tej religii w kształtowaniu się chrześcijaństwa. Włączmy się zatem w tę inicjatywę również po to, by poszerzyć naszą wiedzę o judaizmie. Zaś po zakończeniu Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, 26 stycznia, będziemy obchodzić Dzień Islamu. Nie zapominajmy, że zarówno chrześcijaństwo, jak i judaizm, i islam wyznają wiarę w jednego Boga i wywodzą swoje pochodzenie od Abrahama, ojca naszej wiary, jak określa go autor Listu do Hebrajczyków.

4. Na terenie naszej parafii kontynuujemy wizytę duszpasterską – kolędę. W bieżącym tygodniu odwiedzę rodziny mieszkające przy ul.

12.01Niedziela od. 14 3o Załom – Produkcyjna  nr. 5-22

13.01Poniedziałek od 16 oo Załom- Produkcyjna 24-28, Parkowa nr 1-3

14.01Wtorek        od. 16 oo Załom Parkowa 4-18 d

15.01Środa          od. 16 oo Załom Lubczyńska PGR 49 49-55

16.01Czwartek    od. 16 oo Załom Lubczyńska 57-69

17.01Piątek         od 16 oo Załom Kablowa

18.01Sobota        13 oo NowyZałom-Poranna, Jaśminowa, Cisowa, Lipowa, Akacjowa

19.01Niedziela    od 14. Oo Nowy Załom – Klonowa, Dębowa

W tym tygodniu patronuje nam:

17 I – św. Antoni, opat, pierwszy pustelnik, który po śmierci rodziców rozdał swój majątek ubogim, a sam udał się na pustynię, by poświęcić się modlitwie i postom (wspomnienie obowiązkowe).

5. Spotkania grup duszpasterskich

Sobota – ministranci g. 11 oo

Inne grupy duszpasterskie ze względu na czas kolędy, zajęcia odwołane.

6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej:

Niedziela z biuletynem naszej Archidiecezji

Mały Gość Niedzielny

L Osservatore Romano

7. Trwają prace przy remoncie zaplecza kościoła. Trwa tynkowanie pomieszczeń, wylewanie posadzek. Małymi krokami zbliżamy się do zainstalowania schodów  prowadzących na chór. Powinny one zostać zainstalowane  do końca miesiąca. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane w czasie kolędy, na tacę i na konto parafii, w całości są one przeznaczone na nasze inwestycje.

Są wolne intencje w  dni powszednie.

8. Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów.

Dariusz Kiljan