TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                              26 stycznia 2014

Msze Św. w niedzielę 9 oo, 10 3o, 12 oo i 18 oo. W tygodniu Msza Św. ze względu na czas kolędowy o g. 9 oo, Godzinki do Matki Bożej – niedziela g. 8 35. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy g. 9 oo,  Koronka do Bożego Miłosierdzia piątek 8 5o. Kancelaria parafialna czynna przed lub po Mszy Św. Sakrament pokuty codziennie na ok. pół godziny przed Mszą Św.

1. Dziś przypada 3. niedziela w ciągu roku liturgicznego, a zarazem jest to ostatnia niedziela stycznia, która jest obchodzona jako Światowy Dzień Trędowatych. Choroba ta jest dziś uleczalna, ale mimo to wciąż zbiera wielkie żniwo w krajach rozwijających się.

2. Wczoraj dobiegł końca tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Od kilku lat dzień po jego zakończeniu, tj. 26 stycznia, obchodzony jest w Polsce i w kilku innych krajach Dzień Islamu. Jego celem jest przede wszystkim modlitwa za wyznawców islamu, ale też wzajemne, lepsze poznanie się i poszukiwanie dróg porozumienia.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu szczególnie czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Msza Św. g. 9 i Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej i rozpoczęcie Małego Jerych, adoracja potrwa całą dobę. Zachęcam bardzo serdecznie do przychodzenia na modlitwę i adorację Jezusa Eucharystycznego.

W tym tygodniu patronują nam:

• 27 I – bł. Jerzy Matulewicz (1871-1927), biskup, odnowiciel zgromadzenia marianów
  • 28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła.
  • 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), prezbiter, założyciel zgromadzeń salezjańskich, które oddają się pracy z młodzieżą (wspomnienie obowiązkowe).

6. Trwa wizyta duszpasterska – kolędą. W tym tygodniu pragnę odwiedzić rodziny mieszkające przy następujących ulicach…

26.01Niedziela       od 14 oo Produkcyjna 21- 23

27.01Poniedziałek  od 16 oo Produkcujna 25-27

28.01Wtorek            od. 16 oo Produkcyjna 29-31

29.01Środa             od. 16 oo Produkcyjna 33-

30.01Czwartek        od 16 oo Lubczyńska 1-19

31.01Piątek             od 16 oo Lubczyńska 25- 38

01.02Sobota             od 13 oo Lubczyńska 40-53

02.02 Niedziela        14 oo Produkcyjna 14 i 19 i kolęda dodatkowa

Spotkania grup duszpasterskich

Sobota – ministranci g. 11 oo

Inne grupy duszpasterskie ze względu na czas kolędy, zajęcia odwołane.

6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej:

Niedziela z biuletynem naszej Archidiecezji

Mały Gość Niedzielny

7. Trwają prace przy remoncie zaplecza kościoła. Trwa tynkowanie pomieszczeń, wylewanie posadzek. Małymi krokami zbliżamy się do zainstalowania schodów  prowadzących na chór. Powinny one zostać zainstalowane  do końca miesiąca. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane w czasie kolędy, na tacę i na konto parafii, w całości są one przeznaczone na nasze inwestycje. Można też Przekazać 1%swojego podatku  na rzecz przebudowy naszego Kościoła. Przy wyjściu z Kościoła są wyłożone ulotki z podanym numerem KRS. Dopisujemy „Przebudowa Załom”. Chcę nadmienić, że jest to inny numer KRS niż w ubiegłym roku.

Są wolne intencje w  dni powszednie.

Osoby jadące do Rzymu na kanonizację Ojca Św. Jana Pawła II, proszę by wpłaciły zaliczkę w kwocie 400 zł. Wyjeżdżających na narty do Krynicy zaliczki w kwocie 200 zł.

8. Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów.

Dariusz Kiljan