OFIAROWANIE PAŃSKIE                                                                           2 lutego 2014

Msze Św. w niedzielę 9 oo, 10 3o, 12 oo i 18 oo. W tygodniu Msza Św. Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek, g. 18  oo, Sobota g. 9 oo. W poniedziałek Mszy Św. nie będzie. Godzinki do Matki Bożej – niedziela g. 8 35. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy g. 18 oo,  Koronka do Bożego Miłosierdzia piątek 17  5o. Kancelaria parafialna czynna przed lub po Mszy Św. Sakrament pokuty codziennie na ok. pół godziny przed Mszą Św.

1. Dzisiejsze święto Ofiarowania Pańskiego przenosi nas ponownie w klimat Narodzenia Pańskiego. Mamy okazję raz jeszcze spotkać się z naszym Zbawicielem, który przychodzi w postaci Dziecka, aby wybawić nas od panowania grzechu i zła.

2. Z woli papieża Jana Pawła II od 1997 roku w to święto w Kościele powszechnym obchodzony jest Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w niezliczonych zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Zechciejmy również materialnie wspierać szczególnie zakony kontemplacyjne (klauzurowe), których zadaniem jest przede wszystkim modlitwa za każdego z nas, za cały Kościół i świat. Poświęcając się modlitwie, zawierzają one Bożej Opatrzności również swoich ofiarodawców, wierząc, że ci, za których się modlą, nie zapomną o nich w swojej wielkoduszności.

3. Dzisiejsze święto kończy również tradycyjny okres śpiewania kolęd w naszych kościołach i rodzinach.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Sakrament pokuty od 17 oo do 18 oo. Po Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do NSPJ. Odwiedziny chorych w domach od g. 9 oo

5. W tym tygodniu patronują nam:

• 5 II – św. Agata, dziewica i męczennica, szczególna patronka Sycylii we Włoszech; ze względu na swoje męczeństwo, podczas którego odcięto jej piersi, może też być wzywana jako wspomożycielka  kobiet karmiących i tych, które zmagają się z chorobami piersi (wspomnienie obowiązkowe);
  • 6 II – św. Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy japońscy z XVI wieku (wspomnienie obowiązkowe).

6. Od lutego w naszej parafii będzie pilotowany nowy krąg Domowego Kościoła. Zapraszamy serdecznie wszystkie małżeństwa chcące pogłębić relacje z Panem Bogiem i ze sobą wzajemnie. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 9 lutego, po mszy św. o godz. 12.00.

7.Spotkania grup duszpasterskich

Środa- spotkanie Wspólnoty Różańcowej po wieczornej Eucharystii

Czwartek – spotkanie Margaretki po Mszy Św.

Piątek – spotkanie kl. II i III g. 18. 45

Sobota – ministranci g. 11 oo

Sobota – Msza Św. dla Neokatechumenatu g. 17 oo

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej:

Niedziela z biuletynem naszej Archidiecezji

Mały Gość Niedzielny

9. Trwają prace przy remoncie zaplecza kościoła. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane w czasie kolędy, na tacę i na konto parafii, w całości są one przeznaczone na nasze inwestycje. Można też Przekazać 1%swojego podatku  na rzecz przebudowy naszego Kościoła. Przy wyjściu z Kościoła są wyłożone ulotki z podanym numerem KRS. Dopisujemy „Przebudowa Załom”. Chcę nadmienić, że jest to inny numer KRS niż w ubiegłym roku.

Są wolne intencje w  dni powszednie.

10. Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów.

Dariusz Kiljan