SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                   23 lutego 2014

Msze Św. w niedzielę 9 oo, 10 3o, 12 oo i 18 oo. W tygodniu ze względu na wyjazd w góry Msza Św. we Wtorek i Czwartek,  g. 18  oo. Sobota g. 16 (ślub) i  17 oo (ślub).  Godzinki do Matki Bożej – niedziela g. 8 35. Kancelaria parafialna czynna przed lub po Mszy Św. Sakrament pokuty codziennie na ok. pół godziny przed Mszą Św.

1. Liturgia dzisiejszej, siódmej niedzieli w ciągu roku ukazuje nam świętość, do której jesteśmy wezwani, a którą mamy realizować szczególnie poprzez praktykowanie miłości bliźniego. Spróbujmy się rozejrzeć wokół siebie, by zobaczyć, czy ktoś, kto żyje obok nas, nie potrzebuje naszej pomocy nie tylko materialnej, lecz może właśnie duchowej: dobrego słowa, poświęconego czasu. Może potrzeba tak niewiele: podzielić się radością, posłuchać tego, co inni mają do powiedzenia, wypić razem herbatę, wyjść wspólnie na spacer, zaopiekować się kimś podczas choroby. Wrażliwe serce na pewno podsunie nam wiele innych pomysłów. A wszystko, co robimy wobec bliźnich ze względu na miłość Boga, wróci do nas dziesięciokrotnie, choć często w zupełnie innej formie.

2. Liturgia tego tygodnia nie proponuje nam wspomnienia żadnego świętego, ale przecież zawsze możemy medytować nad życiem tych, których bardziej czcimy, lub też szukać wiadomości na temat tych, których jeszcze nie znamy. Niech w rozpoczynającym się tygodniu towarzyszy nam natchnienie Ducha Świętego.

3. Na końcu nadchodzącego tygodnia przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy  zwracamy się do Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece nasze codzienne troski. Małe Jerycho rozpocznie się o g. 9 oo, wystawieniem Najświętszego Sakramentu, Msze Św. w ten dzień o 16 oo i 17 oo(ślubne)

4 Zachęcam do czytania prasy katolickiej:

Niedziela z biuletynem naszej Archidiecezji

Mały Gość Niedzielny

5. Trwają prace przy remoncie zaplecza kościoła. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane , na tacę i na konto parafii, w całości są one przeznaczone na nasze inwestycje. Można też Przekazać 1%swojego podatku  na rzecz przebudowy naszego Kościoła. Przy wyjściu z Kościoła są wyłożone ulotki z podanym numerem KRS. Dopisujemy „Przebudowa Załom”. Chcę nadmienić, że jest to inny numer KRS niż w ubiegłym roku.

6. Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a naszych gości serdecznie witam i zapraszam do wspólnej modlitwy

Dariusz Kiljan