ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                       2 marca 2014

Msze Św. w niedzielę 9 oo, 10 3o, 12 oo i 18 oo.

W tygodniu Msza Św. Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek, g. 18  oo. Sobota g. 9oo W poniedziałek Mszy Św. nie będzie.

Godzinki do Matki Bożej – niedziela g. 8 35.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy g. 18 oo.

Koronka do Bożego Miłosierdzia piątek 17  5o.

Kancelaria parafialna czynna przed lub po Mszy Św.

Sakrament pokuty codziennie na ok. pół godziny przed Mszą Św.

1. Dzisiejsza, ósma niedziela w ciągu roku zamyka pierwszą część tak zwanego okresu w ciągu roku, która stanowi swoisty pomost pomiędzy okresem Narodzenia Pańskiego a Wielkim Postem. W najbliższą środę, 5 marca, rozpoczniemy zatem okres przygotowania do świąt Wielkanocnych, czyli właśnie Wielki Post.

2. Msze św. w Środę Popielcową w naszym kościele celebrujemy w następującym porządku: 9 oo, 18 oo i 19. 3o. Spotkanie wspólnoty Różańcowej 17. 15

3. Przypominamy, że wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Oznacza to, że w ciągu dnia możemy spożyć wyłącznie jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa niepełne. Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, dzień dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa. Z tej okazji modlimy się również o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. Modlitwa w tej intencji w naszym kościele będzie po Mszy Św.

5. W pierwszy piątek miesiąca, 7 marca, o godz. 18 oo zostanie odprawiona Msza św. ku czci Najświętszego Serca Jezusowego połączona z nabożeństwem wynagradzającym do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będzie również okazja do spowiedzi św. w godz. 17 oo – 18 oo

6. A ponieważ będzie to już pierwszy piątek Wielkiego Postu, rozpoczniemy również nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16 3o, dla młodzieży   i dla dorosłych po Mszy Św. o g. 18 oo. Po Drodze Krzyżowej spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

7. W przyszłą niedzielę, czyli w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, rozpoczniemy Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Będą one odprawiane o godz. 17 15.

8. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie zwykłych warunków, tj.: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechy nawet lekkiego. Chciejmy obficie korzystać z tego skarbca łaski, jaki poprzez Kościół ofiaruje nam Bóg, aby zbliżyć nas do siebie.

9. W liturgii tego tygodnia, we wtorek, 4 marca, będziemy obchodzić święto św. Kazimierza Królewicza, który był drugim z sześciu synów Kazimierza Jagiellończyka. Żywo interesował się sprawami publicznymi, a ojciec upatrywał w nim swego następcę i wdrażał go powoli do współrządzenia. Niestety, w wieku 26 lat zmarł na gruźlicę. Jego kult szybko rozszerzył się na terenach Rzeczypospolitej.

10.Zachęcam do czytania prasy katolickiej:

Niedziela z biuletynem naszej Archidiecezji

Mały Gość Niedzielny

11. Trwają prace przy remoncie zaplecza kościoła. W minionym tygodniu zainstalowane zostały schody na chór. Przed nami dokończenie tynków i innych spraw budowlanych pod chórem. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane w czasie kolędy, na tacę i na konto parafii, w całości są one przeznaczone na nasze inwestycje. Można też Przekazać 1%swojego podatku  na rzecz przebudowy naszego Kościoła. Przy wyjściu z Kościoła są wyłożone ulotki z podanym numerem KRS. Dopisujemy „Przebudowa Załom”. Chcę nadmienić, że jest to inny numer KRS niż w ubiegłym roku.

12. Są wolne intencje w  dni powszednie.

13. Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a naszych gości serdecznie witam i zapraszam do wspólnej modlitwy

Dariusz Kiljan