DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                                16 marca 2014

Msze Św. w niedzielę 9 oo, 10 3o, 12 oo i 18 oo.

W tygodniu Msza Św. Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek, g. 18  oo, Sobota g. 9 oo.

Niedziela -Godzinki do Matki Bożej – g. 8 35.

Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym 17 15.

Środa – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy g. 18 oo,

Piątek – Droga Krzyżowa – dzieci g. 17 oo, młodzież i dorośli g. 18 3o

Koronka do Bożego Miłosierdzia g. 17  5o.

Sakrament pokuty codziennie na ok. pół godziny przed Mszą Św.

Kancelaria parafialna czynna przed lub po Mszy Św.

1. Dzisiejsza, Postu druga niedziela Wielkiego kieruje nasz wzrok na Chrystusa uwielbionego, abyśmy nie zapominali, że trud, którego doświadczamy obecnie, nie jest pozbawiony sensu, lecz ma nas prowadzić do udziału w chwale Bożej.

2. Obchodzimy dziś dzień modlitw za misje i misjonarzy. Wpatrując się w przemienione oblicze Jezusa, nie możemy zapominać, że na świecie wciąż są ludzie, do których nie dotarła jeszcze dobra nowina o zbawieniu. Dlatego też otoczmy serdeczną modlitwą i troską, także materialną, tych, którzy podejmują Boże wezwanie skierowane do nich tak, jak do Abrahama: „Wyjdź z twojej ziemi rodzinnej…”. Nasze ofiary mają wspomóc misjonarzy; możemy je składać przy wyjściu z Kościoła.

3. Pamiętajmy również, że każdy z nas może stawać się misjonarzem w swoim środowisku pracy i w swojej rodzinie, dzieląc się darem wiary, który otrzymaliśmy. Uczmy się nie tylko postawą świadczyć o naszej przynależności do Chrystusa, lecz również słowem uzasadniać to, co wyznajemy. Temu celowi będzie służyć również czytanie prasy katolickiej czy dobrej literatury religijnej.

4. W najbliższą środę będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa. Spełnił on szczególną rolę wobec Pana Jezusa, będąc Jego opiekunem. W tym dniu będziemy się szczególnie modlić za ojców i opiekunów rodzin. Niech św. Józef wyprasza każdemu z nich łaskę dobrego spełniania powierzonych mu obowiązków troski o rozwój i świętość własnej rodziny i innych osób powierzonych ich opiece. Wstawiennictwu św. Józefa będziemy również powierzać wszystkie osoby noszące jego imię. Msze św. o godz. 18 oo

5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej:

Niedziela z biuletynem naszej Archidiecezji

Mały Gość Niedzielny

6.Spotkania grup duszpasterskich

Wtorek i Czwartek – katecheza dla młodzieży starszej i dorosłych g. 18 3o

W czwartek i Piątek próba chóru. W czwartek tenory i basy, w piątek, soprany i alty g.19 3o.

Piątek – kl. II i III gimnazjum DROGA KRZYŻOWA i spotkanie przygotowujące do

Sakramentu bierzmowania g. 18 3o

Sobota – ministranci g. 11 oo

Sobota – Msza Św. dla Neokatechumenatu g. 17 oo

7. Trwają prace przy remoncie zaplecza kościoła. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane, na tacę i na konto parafii, w całości są one przeznaczone na nasze inwestycje. Można też Przekazać 1%swojego podatku  na rzecz przebudowy naszego Kościoła. Przy wyjściu z Kościoła są wyłożone ulotki z podanym numerem KRS. Dopisujemy „Przebudowa Załom”. Chcę nadmienić, że jest to inny numer KRS niż w ubiegłym roku.

Są wolne intencje w  dni powszednie.

8. Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a naszych gości serdecznie witam i zapraszam do wspólnej modlitwy

9. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam w tym czasie zmagania się z naszymi wadami, abyśmy mogli jak najlepiej wykorzystać ten czas na porządkowanie naszego życia, a przez to na przygotowanie się do świętowania zwycięstwa Chrystusa nad mocami grzechu i zła.

ks. Dariusz Kiljan