PĄTA  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 6 kwietnia 2014

Msze Św. w niedzielę 9 oo, 10 3o, 12 oo i 18 oo.

W tygodniu Msza Św. Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek, g. 18  oo, Sobota g. 9 oo.

Niedziela -Godzinki do Matki Bożej – g. 8 35.

Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym 17 15.

Środa – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy g. 18 oo,

Piątek – Droga Krzyżowa – dzieci g. 17 oo, młodzież i dorośli g. 18 3o (na zewnątrz świątyni) zapraszam do licznego udziału.

Koronka do Bożego Miłosierdzia g. 17  5o.

Sakrament pokuty codziennie na ok. pół godziny przed Mszą Św.

Kancelaria parafialna czynna przed lub po Mszy Św.

1. Przeżywana dziś piąta niedziela Wielkiego Postu wprowadza nas w okres rozpamiętywania Męki Pańskiej. Starajmy się przeżywać ten czas w większym skupieniu, wygospodarowując chwile w ciągu dnia, rano lub wieczorem na choćby krótkie rozważanie męki Pańskiej czy to czytając jej opis w Ewangeliach, czy też rozważając codziennie jedną stację Drogi Krzyżowej.

2. Liturgia tego tygodnia koncentruje nas na przygotowaniu do wydarzeń paschalnych, dlatego też nie obchodzimy w tym czasie żadnych wspomnień czy świąt świętych.

3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej:

Niedziela z biuletynem naszej Archidiecezji

Mały Gość Niedzielny

4.Spotkania grup duszpasterskich

W Piątek próba chóru g.19 3o.

Piątek – kl. II i III gimnazjum DROGA KRZYŻOWA i spotkanie przygotowujące do

Sakramentu bierzmowania g. 18 3o

Sobota – ministranci g. 11 oo

Sobota – Msza Św. dla Neokatechumenatu g. 17 oo

5,W Niedzielę palmową poświęcenie palm  na każdej Mszy Św.  Zaś o g. 12 procesja wokół Kościoła z Palmami, Po Mszy Św. konkurs na najładniejszą i największą , wykonaną własnoręcznie Palmę. Zaprasza wszystkich do udziału.

6.Za tydzień w niedzielę Palmową odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych po Mszy Św. o g. 12 oo. Przyjedzie Pan z Albami, proszę o wpłatę pozostałej kwoty.

7.Również za tydzień w niedzielę spotkanie pielgrzymów jadących na kanonizacje Jana Pawła II  o g. 15 3o, w naszym kościele.

8.W sobotę 12 kwietnia o g. 19 spotkanie rodziców młodzieży przygotowujących się do Sakramentu  Bierzmowania o g. 19 oo

9.Trwają prace przy remoncie zaplecza kościoła. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane, na tacę i na konto parafii, w całości są one przeznaczone na nasze inwestycje. Można też Przekazać 1%swojego podatku  na rzecz przebudowy naszego Kościoła. Przy wyjściu z Kościoła są wyłożone ulotki z podanym numerem KRS. Dopisujemy „Przebudowa Załom”.

10. Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a naszych gości serdecznie witam i zapraszam do wspólnej modlitwy.

11. Caritas rozprowadza świece na stół wielkanocny, również jak każdego roku  można pomóc konkretnemu dziecku, zabierając ze skrzynki miłości rulon z imieniem dziecka. Paczki można przynosić do niedzieli palmowej. Odbiór paczek w Wielki Poniedziałek od 18 3o.

12,W następną niedzielę po każdej Mszy Św. odbędzie się zbiórka przed Kościołem na kwiaty do Bożego Grobu.

Ks. Dariusz Kiljan Proboszcz