DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                    27 kwietnia 2014

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Obchodzimy dziś 2. niedzielę Wielkanocy, zwaną Niedzielą Miłosierdzia. Liturgia tego dnia wskazuje nam na Boże miłosierdzie, które objawia się nie tylko w darze odpuszczenia grzechów, lecz również w tym, że Pan Jezus osobiście chce się spotkać z wątpiącym Tomaszem, a w nim z każdym z nas.

2. Niedziela dzisiejsza rozpoczyna również Tydzień Miłosierdzia, który do 2012 roku był obchodzony w Polsce w październiku. Natomiast od zeszłego roku decyzją Episkopatu został przeniesiony na tydzień po dzisiejszej niedzieli. Pamiętajmy zatem o praktykowaniu uczynków miłosierdzia, abyśmy samy mogli go doświadczać. Dziś Caritas prowadzi zbiórkę przy Kościele na cel „Pomoc ubogim”.

3. Świat bardzo potrzebuje Bożego miłosierdzia, dlatego wykorzystajmy ten dzień również na modlitwę za nas samych i naszych bliskich. Dziś za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego możemy także uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach. Są nimi: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu choćby powszedniego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub też za kogoś ze zmarłych.

4. W połowie tygodnia wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na majowym nabożeństwie. Rodzinnie gromadźmy się na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel.

5.Na początku maja będziemy przeżywali też wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Jest to zarazem pierwszy czwartek miesiąca – dzień dziękczynienia za dar Eucharystii oraz modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne zwłaszcza z naszej parafii.

Msza Św. g. 18 oo i nabożeństwo majowe.

6.W pierwszy piątek miesiąca w liturgii wspominamy św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. Odwiedziny chorych w ich domach od g. 9 oo. Spowiedź Św. od 17 oo do 18 oo. Po Mszy Św. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i majówka.

7.Ze względu na wyjazd na pielgrzymkę do Rzymu, Msze Św. w tym tygodniu 01. Maja g. 18 oo,

02 maja g. 18 oo

3 maja g. 9 oo, 10 3o, 12 oo  i 18 oo.

8.W pierwszą sobotę miesiąca przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Tego dnia w naszym kościele rozpoczną się Rekolekcje przed założeniem Nieustającej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy