SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                         25 maja 2014

1. Msze Św. w niedzielę 9 oo, 10 3o, 12 oo i 18 oo.

Poniedziałek, Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek g. 18 oo. (Biały Tydzień). Sobota 9 oo

Niedziela – Godzinki do Matki Bożej – g. 8 35.

Środa – Nowenna Nieustająca g. 18 oo. Modlitwa próśb i podziękowań, które wypisujemy na karteczkach i przynosimy do Kościoła.

Piątek – Koronka do Bożego Miłosierdzia g. 17  5o.

Sakrament pokuty codziennie na ok. pół godziny przed Mszą Św.

Kancelaria parafialna czynna przed lub po Mszy Św.

Nabożeństwo majowe  w tygodniu po Mszy Św., zaś w niedzielę g. 17 3o

2. Wciąż trwamy radości paschalnej, przeżywając dziś 6. niedzielę Wielkanocy. Niech nie przestanie rozbrzmiewać w naszych sercach, myślach i rozmowach prawda o Zmartwychwstaniu Chrystusa, która jest podstawą naszej wiary. Przypomniała nam o tym również dzisiejsza liturgia.

3. Jutro, 26 maja, będziemy obchodzić Dzień Matki. Z tej okazji nie tylko składajmy życzenia i podarunki naszym mamom, ale polecajmy je Bogu w modlitwie, prosząc dla nich o wszystkie potrzebne im łaski, by mogły dobrze wypełniać swoją misję. A dla tych, które już Pan powołał do wspólnoty ze sobą w niebie, prośmy o Boże miłosierdzie, aby mogły wyśpiewywać Jego chwałę na wieki. Msza św. w intencji wszystkich mam z naszej parafii zostanie odprawiona jutro o godz. 18 oo. Do udziału w niej zapraszamy serdecznie całe rodziny.

4. W środę, 28 maja, przypada 33. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski kolejny raz oddał nasz Naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o rychłą jego beatyfikację.

5. W sobotę, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili Zwiastowania i niesie go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie podczas nawiedzenia, aby mógł się dalej rozlewać na całe stworzenie.

W tym tygodniu patronują nam:

• 26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), prezbiter; jest nazywany „apostołem Rzymu”; wprowadził zupełnie nowe formy duszpasterstwa polegające na gromadzeniu w tzw. oratoriach ludzi z różnych stanów, by rozmawiać z nimi na tematy wiary, jak też aktualnych wydarzeń; od niego wywodzą się oratorianie (filipini), którzy mimo iż żyją wspólnie, nie składają ślubów zakonnych; słynął ze swojego szczególnego poczucia humoru (wspomnienie obowiązkowe);
  • 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek od Jezusa konającego, popularnie zwanych szarymi; są one obecne w wielu parafiach w naszej ojczyźnie, dając nieoceniony wkład w wychowanie dzieci i młodzieży, angażując się na różne sposoby w pracę duszpasterską w parafiach (wspomnienie obowiązkowe).

6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej:

Niedziela z biuletynem naszej Archidiecezji

Mały Gość Niedzielny

7.  Spotkania grup duszpasterskich

W następną niedzielę o g. 14 oo odbędzie się na placu przy kościele festyn z okazji Dnia dziecka o g. 14. W Imieniu Sołtysów serdecznie zapraszamy dzieci i ich rodziców. Szczegóły na plakatach. Zaś 8 czerwca  w niedzielę Zesłania Ducha Św. zapraszam na Mszę Św. o. g. 12 oo wszystkich motocyklistów naszej parafii (i nie tylko) po Mszy Św. poświęcenie motocykli. Szczegóły tego integracyjnego spotkania podam za tydzień.

Sobota – spowiedź dla dzieci kl. III g. 10 oo i 10 3o i o 11 oo próba

Sobota – zbiórka ministrantów wyjątkowo g. 11 3o

Sobota – Msza Św. dla Neokatechumenatu g. 17 oo

8. Trwają prace przy remoncie zaplecza kościoła. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę i na konto parafii, w całości są one przeznaczone na nasze inwestycje.. Aby zakończyć  remont w dolnej części pomieszczeń potrzebujemy ok. 20 ooo zł. W związku z brakiem funduszy serdecznie proszę o zabranie kopert z nadrukiem Przebudowa Kościoła i w miarę możliwości złożeniem na ten cel ofiary.

Są wolne intencje w  dni powszednie.

10. Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a naszych gości serdecznie witam i zapraszam do wspólnej modlitwy

Ks. Darek Kiljan