NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 15 czerwca 2014

Msze Św. w niedzielę 9 oo, 10 3o, 12 oo i 18 oo.  Od ostatniej niedzieli czerwca tj. 29.06 nastąpi zmiana godzin Mszy Św.  Sobota (niedzielna) g. 19 oo, Niedziela 8 3o, 10 (Czarna Łąka), 12 oo i 19 oo

Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek g. 18 oo, Sobota 9 oo

Niedziela – Godzinki do Matki Bożej – g. 8 35.

Środa – Nowenna Nieustająca g. 18 oo. Modlitwa próśb i podziękowań, które wypisujemy na karteczkach i przynosimy do Kościoła.

Piątek – Koronka do Bożego Miłosierdzia g. 17  5o.

Sakrament pokuty codziennie na ok. pół godziny przed Mszą Św.

Kancelaria parafialna czynna przed lub po Mszy Św.

Nabożeństwo czerwcowe  w tygodniu po Mszy Św., zaś w niedzielę g. 17 30 dzisiaj również Nabożeństwo  do Trójcy Świętej.

1. Przeżywamy dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Jest to zarazem pierwsza niedziela, która po zakończonym w poprzednią niedzielę okresie wielkanocnym wprowadza nas w tak zwany okres w ciągu roku. I na początku tego kolejnego etapu roku liturgicznego Kościół przypomina nam, że Bóg jest Jeden w Trzech Osobach, że nie jest On samotnikiem, lecz jest jednością Osób. Niech ta prawda zabrzmi zarówno w naszych sercach, jak i rodzinach, sprawiając, że nasze relacje będą choć trochę odwzorowaniem tych, które panują pomiędzy Osobami Trójcy Przenajświętszej.

2. W tym tygodniu, w czwartek, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, popularnie zwana świętem Bożego Ciała. Zachęcamy do udekorowania naszych okien i balkonów, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Ale zadbajmy również o czystość naszej duszy i o wzajemne pojednanie w rodzinach. Z sakramentu pokuty będzie można skorzystać we Wtorek i Środe od 17 oo do 18 oo.

Zaś w sam dzień uroczystości  Msze św. 9 oo, 10 3o po której nastąpi procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy i g. 18 oo. Procesja przejdzie ulicami od Kościoła ulicą Kablową, (I ołtarz przy szkole Neokatechumenat odpowiedzialny Paweł)  II ołtarz przy Krzyżu (Kościół Domowy odpowiedzialny szafarz Hubert i Arkadiusz) Produkcyjna,(rodzice dzieci komunijnych, chór i mieszkańcy) odpowiedzialni szfarz Franciszek i Wiesław, do Kościoła (IV ołtarz Wspólnota Różańcowa i Caritas) odpowiedzialny szafarz Bogusław. Zachęcam do zaangażowania w przygotowanie ołtarzy i procesji wszystkich parafian.

Próba sypania kwiatów w środę g. 19 oo. Zapraszamy dziewczynki od 4 roku życia do III klasy. Kwiaty dla dzieci proszę przynosić do Kościoła codziennie, będzie wystawiony kosz.

3. W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, rozmodlony pokutnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; to on uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”; był utalentowanym malarzem, jednak z miłości do Boga i do ludzi zrezygnował z kariery i zamieszkał wraz z bezdomnymi; jest założycielem albertynów i albertynek, zgromadzeń, których zadaniem jest pomoc najuboższym (wspomnienie obowiązkowe);
  • 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zakonnik, który obok św. Stanisława Kostki jest patronem katolickiej młodzieży; pochodził z bardzo zamożnej arystokratycznej rodziny, a jego ojciec pragnął, by syn został rycerzem; on jednak wyrzekłszy się dziedzictwa, wstąpił do zakonu jezuitów, by móc ćwiczyć się w chrześcijańskich cnotach (wspomnienie obowiązkowe).
  • 4.Spotkania grup duszpasterskich

Sobota – zbiórka ministrantów g. 11 oo (wspólne ognisko)

Sobota – Msza Św. dla Neokatechumenatu g. 17 oo.

Są wolne intencje w  dni powszednie.

5. Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a naszych gości serdecznie witam i zapraszam do wspólnej modlitwy

6. Trwają prace przy remoncie zaplecza kościoła. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę i na konto parafii, w całości są one przeznaczone na nasze inwestycje.

Ks. Darek Kiljan