DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                  22 czerwca 2014

Od ostatniej niedzieli czerwca tj. 29.06 nastąpi zmiana godzin Mszy Św.

Sobota (niedzielna) g. 19 oo, Niedziela 8 3o, 10 (Czarna Łąka), 12 oo i 19 oo

W  tygodniu  Msze Św. – Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek g. 18 oo, Sobota 19 oo

Niedziela – Godzinki do Matki Bożej – g. 8 35.

Środa – Nowenna Nieustająca g. 18 oo. Modlitwa próśb i podziękowań, które wypisujemy na karteczkach i przynosimy do Kościoła.

Piątek – Koronka do Bożego Miłosierdzia g. 17  5o.

Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy Św. w Niedzielę 17 3o.

Sakrament pokuty codziennie na ok. pół godziny przed Mszą Św.

Kancelaria parafialna czynna przed lub po Mszy Św.

Jutro obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

We wtorek, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią był gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością.

W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie ziół, kwiatów i pierwocin ziemi.  Zakończenie Roku Pracy Kościoła Domowego rejonu Majowe. Zapraszam na wspólną Mszę Św. i agapę przy ognisku rodziny Kościoła Domowego również naszych kręgów na g. 18 oo

W piątek, 27 czerwca, będziemy dziękować razem z dziećmi, młodzieżą, nauczycielami i wychowawcami oraz katechetami z naszej parafii za wszystkie dobrodziejstwa, których udzielił im w tym roku szkolno-katechetycznym. Msza Św. na zakończenie Roku o g. 8 oo. Spowiedź Św. w czwartek od 17 oo.

Jest to zarazem uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w które to święto z inicjatywy papieża Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Nie zapominajmy, że ci, którzy nam posługują przy ołtarzu i w konfesjonale, zostali z ludu wzięci i do ludu posłani, dlatego tym bardziej są narażeni na ataki złego ducha, dlatego też potrzebują naszego duchowego wsparcia i modlitwy.

W sobotę, 28 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcamy do licznego udziału w liturgii tych najbliższych uroczystych dni

Natomiast w przyszłą niedzielę, 29 czerwca, będziemy przeżywali uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, którzy są uznawani za filary Kościoła. Jest to zarazem dzień modlitw za Ojca Świętego, następcę św. Piotra, biskupa Rzymu i całego Kościoła.

Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a naszych gości serdecznie witam i zapraszam do wspólnej modlitwy.

Są wolne intencje w  dni powszednie, a przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Losservatore Romana i inne.

Caritas w naszej Archidiecezji zbiera dzisiaj po Mszy Sw. ofiary na Kolonie Letnie dla dzieci z rodzin ubogich.

Trwają prace przy remoncie zaplecza kościoła. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę i na konto parafii, w całości są one przeznaczone na nasze inwestycje.

Ks. Darek Kiljan