ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA                                  29 czerwca 2014

Msze Św. niedzielne w naszej parafii:

Sobota (niedzielna) g. 19 oo, Niedziela 8 3o, (Załom) 10 oo(Czarna Łąka), 12 oo i 19 oo(Załom)

Na czas wakacji nie będzie Mszy Św. w poniedziałek i wtorek

Środa– Msza Św.  g. 19 oo poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (intencja – z okazji rozpoczynających się wakacji o szczęśliwy wypoczynek i dobry rozwój ducha dla nauczycieli i dzieci). Po Mszy Św. spotkanie wspólnoty Różańcowej.

Czwartek – Msza Św. g. 9 oo, (intencja – brak ……………………………………….) pierwszy czwartek miesiąca, święto Tomasza Apostoła, dzień dziękczynienia za dar Eucharystii i modlitwa po Mszy Św. o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii.

Piątek – pierwszy piątek miesiąca: odwiedziny chorych od g. 9 oo

Czarna Łąka – spowiedź Św.  17 oo- 17 3o. Koronka do Bożego Miłosierdzia 17 2o

Msza Św. g. 17 3o (intencja – brak…………………………………………………………….)

Załom – spowiedź Św. 18 3o -19 oo.  Koronka do Bożego Miłosierdzia 18 5o

Msza Sw. g. 19 oo intencja – brak……………………………………………………………………)

Sobota – pierwsza sobota miesiąca Mszy Sw. o g. 19 oo (niedzielna), (intencja – za Ojczyznę), po Mszy Św. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. (na czas wakacji Małe Jerycho odwołane).

Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a naszych gości serdecznie witam i zapraszam do wspólnej modlitwy, a przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Losservatore Romane i inne.

Trwają prace przy remoncie zaplecza kościoła. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę i na konto parafii, w całości są one przeznaczone na nasze inwestycje.

—————————————————————————————————————————

1. Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, którą dziś przeżywamy, przewyższa swą rangą liturgiczną 13. niedzielę w ciągu roku, która dziś przypada. Jak wiemy, święci Piotr i Paweł są bowiem nazywani filarami Kościoła. A ponieważ przez wieki panowało przekonanie, że zginęli tego samego dnia w Rzymie, od starożytności chrześcijańskiej obchodzono ich święto tego samego dnia.

2. Uroczystość dzisiejsza kieruje nasz duchowy wzrok na następcę św. Piotra na stolicy Piotrowej, na Ojca Świętego Franciszka. Nie zapominajmy o nim w naszych modlitwach, ale też starajmy się pogłębiać naszą więź ze Stolicą Apostolską, interesując się życiem Kościoła, zapoznając się z dokumentami wydawanymi przez Ojca Świętego, aby trwać w jedności z nim i w ten sposób przyczyniać się do budowania Chrystusowego Kościoła.

4. Dla wielu naszych parafian, zwłaszcza dzieci i młodzieży, rozpoczął się czas zasłużonego wypoczynku po trudach roku szkolnego. Starajmy się mądrze zaplanować i wykorzystać ten czas, niech nie będzie on pozbawiony obecności Boga ani też wrażliwości na drugiego człowieka. Uczmy nasze dzieci szacunku do drugiego człowieka spotykanego na ścieżkach życia, jak też do całego świata stworzonego, który jest widzialnym znakiem miłości Boga do nas. Wszystkim rozpoczynającym urlopy i czas wypoczynku od codziennych zajęć życzymy udanego odpoczynku i wielu pięknych wrażeń.