CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                              6 lipca 2014

Msze Św. niedzielne w naszej parafii:

Sobota (niedzielna) g. 19 oo, Niedziela 8 3o, (Załom) 10 oo(Czarna Łąka), 12 oo i 19 oo(Załom)

Na czas wakacji nie będzie Mszy Św. w poniedziałek i wtorek

Środa– Msza Św.  g. 19 oo poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (intencja brak …………………………………………………………………………………………..

Czwartek – Msza Św. g. 9 oo, (intencja Anna Hubert 18 rocznica ślubu)

Piątek – w Czarnej Łące  Koronka do Bożego Miłosierdzia 18 5o i Msza Św. g.19 oo (intencja – ++Rodziców ++Banaś Krysiak)

Sobota –  Mszy Sw. o g. 19 oo (niedzielna), (intencja : brak…………………………..)

Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a naszych gości serdecznie witam i zapraszam do wspólnej modlitwy, a przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Losservatore Romane i inne.

Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę i na konto parafii, w całości są one przeznaczone na nasze inwestycje. W minionym tygodniu zakupiliśmy płytki na posadzkę do dolnej kuchni, refektarza i toalety dolnej.

Parafialny Zespół Caritas serdecznie dziękuje wszystkim osobom ,które angażowały się w akcje charytatywne na terenie naszej parafii.

•      Dla ofiar powodzi na Bałkanach zebraliśmy 550 zł
  • Podczas parafialnej wyprzedaży na potrzeby rodzin z naszej okolicy-1665 zł
  • Na wakacje dla dzieci- 400 zł.

Wpłaty te są tym cenniejsze, iż od kilku miesięcy w całej Polsce wstrzymany  jest  program unijny, w ramach  którego osoby potrzebujące otrzymywały produkty żywnościowe. Także i nasza wspólnota została tej pomocy  pozbawiona.

Chociaż  dopiero rozpoczęły się wakacje myślimy powoli o szkolnych wyprawkach. Nasza parafia uczestniczy w ogólnopolskiej akcji ,,Tornister pełen uśmiechu” . Osoby, które chciałyby pomóc rodzinom mniej zamożnym mogą  zabrać do domu pusty plecak. Znajdą w nim proponowaną listę przyborów potrzebnych konkretnemu dziecku, imię tego dziecka i jego  wiek oraz  dokładną informację o przebiegu akcji. Zapełniony plecak prosimy dostarczyć najpóźniej do   10 sierpnia (!)-  do księdza Proboszcza bądź wolontariuszy  Caritas naszej parafii.Plecaki pragniemy przekazać dzieciom jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego !Ponieważ  wolontariusze Caritas często nie mają pełnego obrazu potrzeb ,prosimy o wszelkie informacje – szczególnie o rodzinach z dziećmi, które potrzebują wsparcia a  być może same nie mają śmiałości o nią prosić.Z pomocy  Caritas korzystać mogą także osoby samotne z terenu naszej parafii   po okazaniu zaświadczenia o zarobkach bądź bezrobotne.

Nowi wolontariusze, którzy część swojego czasu i sił pragnęliby  przeznaczyć działaniom społecznym będą powitani z radością !!!

W dzisiejszą niedzielę przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.

W piątek, 11 lipca, obchodzimy święto świętego Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Jest uważany za ojca zachodniego życia monastycznego, przez co skutecznie przyczynił się nie tylko do pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Patronem Europy ogłosił go papież Paweł VI w 1964 roku ze względu na jego zasługi w ewangelizacji ludów germańskich.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 8 VII – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, Lwowem i Poznaniem; słynął z wiedzy teologicznej i daru prorokowania; wyróżniał się szczególnym umiłowaniem modlitwy, a ponadto był wspaniałym kaznodzieją i spowiednikiem (wspomnienie obowiązkowe);
  • 12 VII – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), biskup, pierwszy metropolita pogańskich Słowian zachodnich (wspomnienie obowiązkowe).