SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                      27 lipca 2014

Msze Św. niedzielne w naszej parafii:

Sobota (niedzielna) g. 19 oo, Niedziela 8 3o, (Załom) 10 oo(Czarna Łąka), 12 oo i 19 oo(Załom)

Na czas wakacji nie będzie Mszy Św. w poniedziałek i wtorek

Środa– Msza Św.  g. 19 oo poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (intencja- 40 rocznica urodzin Grzegorza dziękczynno-błagalna).

Czwartek – Msza Św. g. 9 oo, (intencja – brak ……………………………………….) Piątek – pierwszy piątek miesiąca:

Czarna Łąka – Pierwszy Piątek miesiąca spowiedź Św.  17 oo- 17 3o. Koronka do Bożego Miłosierdzia 17 2oMsza Św. g. 17 3o (intencja – wolna……………………………………………)

Załom – spowiedź Św. 18 3o -19 oo.  Koronka do Bożego Miłosierdzia 18 5o

Msza Sw. g. 19 oo intencja – wolna……………………………………………………………………)

Sobota – pierwsza sobota miesiąca Mszy Sw. o g. 19 oo (niedzielna), (intencja – …………………), po Mszy Św. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. (na czas wakacji Małe Jerycho odwołan

Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a naszych gości serdecznie witam i zapraszam do wspólnej modlitwy.

Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i darmowy Głos Szczecińsko Kamieński.

Za tydzień będziemy gościli w naszej parafii Małgorzatę i Stanisława z Ośrodka Apostolstwa Trzeźwości przy Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Podzielą się Oni z nami Słowem Bożym, dadzą swoje świadectwo wiary, a po Mszy Świętej będzie można wysłuchać jeszcze kilku utworów a przed kościołem  nabyć płyty CD z utworami religijnymi i poezją śpiewaną w wykonaniu p. Małgorzaty. Dochód ze sprzedaży płyt zostanie przeznaczony na działalność Apostolstwa Trzeźwości.

Za nami pierwsze tygodnie lata. Dla niektórych z nas jest to czas oderwania od codziennej pracy i możliwość odpoczynku. Starajmy się dobrze wykorzystywać ten czas również na serdeczne rozmowy i spotkania, szczególne z tymi osobami, z którymi na co dzień spędzamy niewiele czasu.

Są też ludzie, zwłaszcza pracujący na roli, dla których ten czas jest czasem szczególnie wzmożonej pracy. Starajmy się ich wspierać przynajmniej naszą modlitwą, ale też wdzięcznością za ich trud i poświęcenie, dziękując zarazem Bogu za wszelkie dobrodziejstwa, zwłaszcza za obite plony ziemi. Nie zapominajmy, że wciąż są na świecie ludzie, którzy umierają z głodu. Robiąc zatem zakupy, czyńmy to tak, by potem nie marnować żywności, lecz by wykorzystać ją najlepiej, jak możemy, i by móc podzielić się z tymi, którzy jej nie mają.

W piątek, 1 sierpnia, będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu powstania warszawskiego w 1944 roku. Był to zryw nie tylko mieszkańców stolicy, lecz jest on symbolem zrywu całego narodu, który po raz kolejny próbował wyzwolić się spod panowania narzuconego mu siłą. Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca.