OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                     O3 sierpnia 2014

Msze Św. niedzielne w naszej parafii:

Sobota (niedzielna) g. 19 oo, Niedziela 8 3o, (Załom) 10 oo(Czarna Łąka), 12 oo i 19 oo(Załom)

Na czas wakacji nie będzie Mszy Św. w poniedziałek i wtorek

Środa– Msza Św.  g. 19 oo poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (intencja-od Róż o zdrowie i szczęśliwą operację dla siostry różańcowej ). Po Mszy Św. spotkanie Wspólnoty Różańcowej

Czwartek – Msza Św. g. 9 oo, i modlitwa o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne (intencja – brak ……………………………………….)

Piątek – Czarna Łąka – Koronka do Bożego Miłosierdzia 17 2o  Msza Św. g. 17 3o

(intencja – brak…………………………………………………………….)

Sobota – Msza Św. ślubna   g. 17 oo Zuzanna /Mateusz

Mszy Sw. o g. 19 oo (niedzielna), (intencja – …………………),

Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a naszych gości serdecznie witam i zapraszam do wspólnej modlitwy.

Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i darmowy Głos Szczecińsko Kamieński.

Wznowiliśmy prace przy remoncie zaplecza Kościoła. W minionym tygodniu została wykafelkowana kuchnia przy refektarzu i rozpoczęte kafelkowanie  łazienki dolnej ogólnodostępnej.. W najbliższym czasie chcemy wyrównać poziom posadzki refektarza z pozostałymi pomieszczeniami i przenieść prace do pokoju gościnnego i mieszkania Proboszcza.

Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę i na konto parafii, w całości są one przeznaczone na nasze inwestycje.

Za nami połowa wakacji. Dla wielu z nas jest to czas odpoczynku, urlopów, oderwania od codzienności. Spróbujmy wykorzystać ten czas również na dobrą lekturę, spotkania z bliskimi, jak i inne zajęcia, które pomogą nam z wdzięcznością spojrzeć na nasze życie.

Sierpień to także tradycyjnie miesiąc trzeźwości w naszym kraju. Do powstrzymania się od spożywania alkoholu w tym miesiącu jesteśmy zachęcani wszyscy, a nie tylko ci, którzy mają z tym problem. Chodzi o to, byśmy przez swoją postawę przeciwstawili się kulturze picia w naszym kraju. Nasz gest możemy również ofiarować w intencji kogoś z naszej rodziny czy znajomych, którzy mają problemy z nadużywaniem alkoholu i sami już nie potrafią z tego wyjść. Ofiara połączona z modlitwą wyprosi im łaskę odwrócenia się od tego nałogu.  Gościmy w naszej parafii Małgorzatę i Stanisława z Ośrodka Apostolstwa Trzeźwości przy Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Podzielą się Oni z nami dzisiaj Słowem Bożym, dadzą swoje świadectwo wiary, a po Mszy Świętej będzie można wysłuchać jeszcze kilku utworów a przed kościołem  nabyć płyty CD z utworami religijnymi i poezją śpiewaną w wykonaniu  Małgorzaty. Dochód ze sprzedaży płyt zostanie przeznaczony na działalność Apostolstwa Trzeźwości.

4. W najbliższą środę, 6 sierpnia, przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Patronalne Święto naszej Parafii – Odpust. Jednak zważając na to,  iż jest to dzień pracy przenosimy nasze święto na niedzielę 10 sierpnia g. 12 oo. Uroczystą sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi Ks. Bartosz Rajewski duszpasterz młodzieży, felietonista, wikariusz w parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej i św. Kazimierza w Londynie.

Po Mszy Św. odpustowej odbędzie się święto  „naleśnika na leśniaka” 4 edycja. W związku z tym Pan Sołtys Hubert i Rada Sołecka zaprasza wszystkich do przygotowania na konkurs (ilościowy, jakościowy i wyglądu zewnętrznego) naleśników i pierogów. Będą naprawdę dobre nagrody!!! Przewidywany jest grill, aukcja nowych i atrakcyjnych przedmiotów użytkowania codziennego i wiele innych atrakcji. Zapraszamy na Mszę Św. o g. 12 oo, a później na wspólne świętowanie.