DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                     17 sierpnia 2014

Msze Św. niedzielne w naszej parafii:

Sobota (niedzielna) g. 19 oo, Niedziela 8 3o, (Załom) 10 oo(Czarna Łąka), 12 oo i 19 oo(Załom)

Ze względu na mój urlop, odbędzie się w tygodniu jedna Msza Św.

Środa– Msza Św.  g. 19 oo poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (intencja wolna…………………………………………………………………………………………….

Sobota – ślub Wioletta, Łukasz g. 16 oo

Sobota – Mszy Sw. o g. 19 oo (niedzielna), (intencja wolna – ………………

Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a naszych gości serdecznie witam i zapraszam do wspólnej modlitwy.

Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i darmowy Głos Szczecińsko Kamieński.

Wznowiliśmy prace przy remoncie zaplecza Kościoła. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę i na konto parafii, w całości są one przeznaczone na nasze inwestycje.

1. Bóg pragnie okazywać nam miłosierdzie – to przesłanie usłyszeliśmy w liturgii dzisiejszej – 20. niedzieli w ciągu roku. Zechciejmy je przyjąć z otwartymi sercami, abyśmy mogli się nim dzielić z tymi, do których Pan nas posyła.

2. Niech czas wakacji i urlopów nie będzie okazją do zamykania się we własnym gronie, lecz niech staje się okazją do dostrzegania tych, którzy żyją wokół nas i być może potrzebują dobrego słowa, wsparcia lub po prostu ofiarowania im trochę z naszego czasu. Nie zapominajmy przy tym, że tymi potrzebującymi mogą być także nasi domownicy: dzieci, współmałżonek czy starsi rodzice.

3. Przypominamy, że zgodnie z prośbą naszych biskupów sierpień jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy do wytrwania w abstynencji, ofiarowując ją za tych, którzy sami nie potrafią jej zachować i są uzależnieni od alkoholu. Pamiętajmy, że mogą to być nie tylko osoby, które spotykamy na ulicy, lecz również nasi domownicy, ojcowie rodzin, którzy podejmują codzienną pracę, ale zarazem nie mogą się obejść bez jednego czy dwóch piw dziennie lub też innej dawki alkoholu, jak np. jeden kieliszek koniaku. Nie przymykajmy oczu na takie sytuacje, lecz próbujmy reagować, a gdy trzeba, szukać specjalistycznej pomocy.