DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU               24 sierpnia 2014

Msze Św. niedzielne w naszej parafii:

Sobota (niedzielna) g. 19 oo, Niedziela 8 3o, (Załom) 10 oo(Czarna Łąka), 12 oo i 19 oo(Załom)

Ze względu na  urlop ks. Proboszcza, odbędzie się w tygodniu Msza Św.

Wtorek g. 19 oo intencja wolna…………………………………………….

Środa– Msza Św.  g. 19 oo poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (intencja wolna…………………………………………………………………………………………….

Sobota – ślub Tomasz Katarzyna  g. 17 oo

Sobota – Mszy Sw. o g. 19 oo (niedzielna), (intencja wolna – …………………

Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a naszych gości serdecznie witam i zapraszam do wspólnej modlitwy.

Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i darmowy Głos Szczecińsko Kamieński.

Wznowiliśmy prace przy remoncie zaplecza Kościoła. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę i na konto parafii, w całości są one przeznaczone na nasze inwestycje.

1. Przeżywamy dziś 21. niedzielę w ciągu roku. W liturgii słowa usłyszeliśmy kierowane do nas osobiście pytanie Pana Jezusa Chrystusa: „A wy za kogo mnie uważacie”? Niech nasze codzienne życie, zgodne z wymaganiami Ewangelii będzie nieustannym dawaniem odpowiedzi wyrażanej w czynach i postępowaniu.

2. Przed nami ostatni tydzień miesiąca trzeźwości, a zarazem dla niektórych ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy.

4. W nadchodzący wtorek, 26 sierpnia, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – imieniny naszej Królowej. Pamiętajmy, aby w tym dniu szczególnie dziękować Bogu za dar tej najlepszej z Matek. Msza Św. w naszym kościele będą o godz. 19

5. A w piątek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. To wspomnienie ukazuje nam, do czego może prowadzić wierność prawdzie. Jan jako poprzednik Chrystusa nigdy nie odstąpił od wzywania do przemiany życia, nawet jeśli w ostateczności właśnie przez to stracił swoje życie. Niech to wspomnienie stanie się dla nas okazją do refleksji nad tym, na ile my jesteśmy gotowi unikać wygodnego kompromisu, gdy chodzi o prawdę i życiową wierność chrześcijańskiej hierarchii wartości. Niech rozpoczynający się dziś tydzień będzie dla nas okazją do czynienia dobra, a tym samym do dawania świadectwa o naszej przynależności do Chrystusa.

6. W zakrystii/kancelarii parafialnej możemy zgłaszać chorych z naszych rodzin, którzy pragną skorzystać z sakramentu pojednania z racji zbliżającego się pierwszego piątku miesiąca. Będę ich odwiedzać od g. 9 oo