DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                  31 sierpnia 2014

Msze Św. niedzielne w naszej parafii:

Sobota (niedzielna) g. 18 oo, Niedziela 8 3o, (Załom) 10 oo(Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo(Załom) (Uwaga zmiana godziny wieczornych Mszy Św.!!!)

W tygodniu : Poniedziałek 8 3o Rozpoczęcie roku szkolno-katechetycznego

Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek, Sobota g. 18 oo Załom

Piątek g. 16 3o Czarna Łąka

ŚrodaNowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy g. 18 oo

1. Dziś przypada 22. niedziela w ciągu roku i jest to zarazem ostatnią niedziela miesiąca sierpnia, z czym wiąże się również koniec wakacji. Liturgia dzisiejszej niedzieli zwraca naszą uwagę na oddanie się Bogu także poprzez poświęcenie Mu tego wszystkiego, czym zajmujemy się na co dzień. Spróbujmy o tym pamiętać szczególnie każdego dnia rano, by choć przez krótką, lecz intensywną modlitwę polecić Bogu siebie i tych, z którymi będziemy się spotykać, jak też naszych domowników i bliskich naszemu sercu.

2. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolno-katechetycznego. Msza św. dla dzieci i młodzieży oraz ich wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły będzie celebrowana o godz.  8 3o. Zapraszamy do udziału w niej wszystkich, którym leży na sercu wychowanie młodego pokolenia w duchu chrześcijańskim. Niech nie zabraknie na niej przede wszystkim rodziców i dziadków dzieci szkolnych, gdyż wiarę najlepiej możemy przekazać własnym przykładem, a nie tylko słowem i poleceniami.

• Tego dnia patronuje św. Bronisława (ok. 1200-1259), dziewica; jej krewnymi byli m.in. św. Jacek Odrowąż i bł. Czesław; żywiła głębokie nabożeństwo do Męki Pana Jezusa, które to doprowadziło ją na szczyty kontemplacji; na wszelkie dramatyczne wydarzenia w swoim życiu potrafiła patrzeć z wiarą i zaufaniem do Boga (wspomnienie obowiązkowe);
  • W następną niedzielę tj. 07 września w czasie Mszy Św. o g. 12 oo odbędzie się uroczyste poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla naszych najmłodszych uczniów. Serdecznie zapraszam.

3. Przypadający jutro 1 dzień września to także bolesna rocznica wybuchu II wojny światowej. Jest już coraz mniej żyjących świadków tej ogromnej tragedii ludzkości, lecz to nie zwalnia nas od pamięci o tych, którzy zginęli lub ponieśli śmierć podczas 6-letniej zawieruchy wojennej. Pielęgnujmy pamięć o wszystkich ofiarach wojny, troszcząc się o ich groby, modląc się za tych, co zginęli, a przede wszystkich wychowując młode pokolenia do pokoju, ucząc wzajemnego szacunku i zrozumienia wobec każdego człowieka.

4. W Środę po Mszy Sw. o g. 18 oo odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

Temu dni patronuje św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież, wybitny teolog i reformator, doktor Kościoła; od jego imienia pochodzi nazwa śpiewu liturgicznego określanego jako „śpiew gregoriański”, który przez Sobór Watykański II został uznany za własny śpiew liturgii rzymskiej; od tego papieża pochodzi też zwyczaj odprawia 30 Mszy św. za zmarłych zwanych „gregorianką” (wspomnienie obowiązkowe).

5. W nadchodzącym tygodniu przypada również pierwszy czwartek miesiąca, dzień poświęcony dziękczynieniu za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołanie kapłańskie i zakonne zwłaszcza z naszej parafii. Nie zaniedbujmy tego zwyczaju, aby się kiedyś nie okazało, że brakuje nam kapłanów, którzy sprawowaliby dla nas sakramenty. Modlitwa w tej intencji po Mszy Św. o g. 18

6. A przypadający w tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca jest dobrą okazją, by z nową gorliwością rozpocząć praktykę obchodzenia dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, aby uprosić dar miłosierdzia Bożego dla siebie czy dla innych. Do skorzystania z sakramentu pojednania szczególnie zachęcamy dzieci i młodzież, które tego jeszcze nie uczyniły przed rozpoczynającym się rokiem szkolnym. Zacznijcie go, kochani, z czystymi sercami, aby łaska Boża mogła łatwiej docierać do każdego zakątka waszych serc.

Spowiedź Św. Czarna Łąka g. 16 oo i Msza Św. 16 3o. Koronka g. 16 2o

Załom Spowiedź Św. g. 17 3o i Msza Św. g 18 oo. Koronka 17 5o. Po Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Odwiedziny chorych w ich domach od g. 9 oo.

7.W pierwszą sobotę miesiąca z dziecięcym zaufaniem oddajmy się Niepokalanemu Sercu Maryi.

Rozpoczynamy Małe Jerycho : Godzina 9 oo -Wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo do Serca Maryi i adoracja całodobowa do Mszy Św. niedzielnej o g. 8 3o, z przerwą na Mszę Św. Niedzielną o g. 18 oo.

8.Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a naszych gości serdecznie witam i zapraszam do wspólnej modlitwy.

9.Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.

10. Trwają prace przy remoncie zaplecza Kościoła. W ostatnim czasie zostały zamontowane witraże w oknach, dokończyliśmy zabudowę organ, wylaliśmy posadzkę w refektarzu (jadalni), zainstalowaliśmy sufit w toalecie, zakupiliśmy płytki granitowe do jadalni.  Bardzo  serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę i na konto parafii, w całości są one przeznaczone na nasze inwestycje.

Ks. Dariusz Kiljan proboszcz