DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU              5 października 2014

1.Msze Św. niedzielne w naszej parafii:

Sobota (niedzielna) g. 18 oo, Niedziela 8 3o, (Załom) 10 oo(Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo(Załom)

W tygodniu : Poniedziałek 9 oo.

Wtorek,  wyjątkowo g. 17 oo, Środa, Czwartek, Piątek, Sobota g. 18 oo Załom

Piątek g. 17 oo Czarna Łąka, Różaniec 17o.

Środa – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy g. 18 oo

Piątek – Koronka do Bożego Miłosierdzia Czarna Łąka g. 16 5o, Załom 17 5o.

Różaniec – w tygodniu po Mszy Św., w soboty  i niedziele g. 17 3o

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca października, która jest zarazem 27. niedzielą w ciągu roku. Liturgia tej niedzieli przypomina nam, że mamy się troszczyć o Chrystusowy Kościół, o jego rozwój, o wzrost wiary, nadziei i miłości w każdym z nas.

3. W tym tygodniu, we wtorek, 7 października, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Zostało ono ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad wojskami tureckimi odniesionego pod Lepanto (nad Zatoką Koryncką) dokładnie 7 października 1571 roku. W roku 1883 papież Leon XIII wprowadził do Litanii loretańskiej wezwanie „Królowo Różańca świętego – módl się za nami”, a w dwa lata później zalecił, by w kościołach odmawiano różaniec przez cały październik.

4.. W tym roku nie będzie pierwszej Komunii Św. w naszej parafii, dzieci pójdą do tego sakramentu w trzeciej klasie, zaś młodzież gimnazjalna kl. I i II zapraszam na pierwsze spotkanie, przygotowanie dalsze w najbliższy piątek na g. 19 oo.

5. W tym tygodniu patronujE nam:

• 9 X – bł. Wincenty Kadłubek (1160-1223), biskup krakowski, uczestnik Soboru Laterańskiego IV; dziełem jego życia są „Kroniki polskie”, w których zebrał wszystkie podania i mity o początkach Polski; uznawany za naszego pierwszego historyka (wspomnienie obowiązkowe).

6.Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a naszych gości serdecznie witam i zapraszam do wspólnej modlitwy.

7.Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.

8. Trwają prace przy remoncie zaplecza Kościoła. W tym tygodniu będziemy pomału kończyli część dolną zaplecza kościoła.  Bardzo  serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę i na konto parafii, w całości są one przeznaczone na nasze inwestycje.

9. Dwa tygodnie temu podałem niestety błędną, nie do końca sprawdzoną informacje nt. Jubileuszu naszej parafii. 25 lecie Parafii było 25 grudnia 2012 roku. Parafia nasza powstała 25 grudnia 1987. Dlatego w takim planie nieco dłuższym, chcemy przygotować się do 30 rocznicy powstania parafii, a więc za trzy lata. I w planie mamy zakończenie przebudowy naszego kościoła, co połączymy z konsekracją świątyni i z Jubileuszem.