DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU               12 października 2014

1.Msze Św. niedzielne w naszej parafii:

Sobota (niedzielna) g. 18 oo, Niedziela 8 3o, (Załom) 10 oo(Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo(Załom)

W tygodniu : Poniedziałek 9 oo.

Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek, Sobota g. 18 oo Załom

Piątek g. 17 oo Czarna Łąka, Różaniec 17 3o.

Środa – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy g. 18 oo

Piątek – Koronka do Bożego Miłosierdzia Czarna Łąka g. 16 5o, Załom 17 5o.

Różaniec – w tygodniu po Mszy Św., w soboty  i niedziele g. 17 3o

2. Dziś przypada 28. niedziela w ciągu roku, która jest zarazem XIV Dniem Papieskim obchodzonym w naszej ojczyźnie. Dni Papieskie są obchodzone w Polsce od 2001 roku jako wyraz wdzięczności, łączności duchowej z Ojcem Świętym Janem Pawłem II i promocji jego nauczania. Przypada zawsze w niedzielę przed 16 października – rocznicą wyboru kardynała Karola Wojtyły na następcę św. Piotra. Koordynatorem przedsięwzięć jest Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia.

3. W ramach obchodów Dnia Papieskiego odbywa się również zbiórka funduszy na stypendia dla zdolnej polskiej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin. Każdy kto chciałby to dzieło wesprzeć, może złożyć swoją ofiarę do puszek przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy serdecznie do włączenia się w to wspaniałe dzieło, którego celem jest praktyczne wprowadzanie w życie nauczania naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II.

4. Dzisiejsza niedziela to również 2. niedziela miesiąca października. W naszej ojczyźnie tradycyjnie miesiąc ten jest poświęcony modlitwie różańcowej. Nie zaniedbujmy tego nabożeństwa, przez które możemy wyprosić wiele łask zarówno dla nas, jak i dla naszych bliskich. Matka Boża w swoich objawieniach wielokrotnie ponawiała wezwanie do odmawiania tej modlitwy w celu uproszenia Bożego Miłosierdzia dla świata.

5. We wtorek, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto– Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich życzliwością i płynącą z serca gorącą modlitwą.

6. A w nadchodzącą sobotę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto świętego Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

7.. W tym roku nie będzie pierwszej Komunii Św. w naszej parafii, dzieci pójdą do tego sakramentu w trzeciej klasie, zaś młodzież gimnazjalna kl. I i II zapraszam na październikowe spotkanie, przygotowanie dalsze w najbliższy piątek na g. 19 oo.

8. W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, odnowiciel życia zakonnego pod zaborem rosyjskim; apostołując w konfesjonale, dał początek licznym zgromadzeniom bezhabitowym, których członkinie mogły docierać do wielu różnych środowisk, by tak głosić ewangelię miłości (wspomnienie obowiązkowe);
  • 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica, zakonnica i doktora Kościoła, która zreformowała zakon karmelitański; była wielką mistyczką (wspomnienie obowiązkowe);
  • 16 X – św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia; jest patronką pojednania narodów, szczególnie czczona na Śląsku zarówno przez Polaków, jak i Niemców; z wyjątkowym męstwem duchem znosiła liczne nieszczęścia, które na nią w życiu spadały (wspomnienie obowiązkowe);
  • 17 X – św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; w drodze do Rzymu pisał listy do chrześcijan w tym mieście, aby nie starali się go uwolnić, gdyż pragnie być pszenicą zmielona zębami lwów, aby stać się czystym chlebem Chrystusa; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).

9.Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a naszych gości serdecznie witam i zapraszam do wspólnej modlitwy.

10.Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.

11.. Trwają prace przy remoncie zaplecza Kościoła. W tym tygodniu będziemy malowali i urządzali część dolną zaplecza kościoła.  Bardzo  serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę i na konto parafii, w całości są one przeznaczone na nasze inwestycje.

12. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych na próby chóru, w każdy czwartek na

g. 19. 3o i zbiórki ministrantów  sobota g. 11 oo

KS. Dariusz Kiljan