WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH                                                                    1 listopada 2014

1. Przeżywamy dziś uroczystość Wszystkich Świętych. Oddajemy zatem cześć tym wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej. Jednocześnie uroczystość ta jest dla nas przypomnieniem, że wszyscy mamy dążyć do świętości, a święci wskazują nam drogę do nieba, są naszymi orędownikami i otaczają nas opieką.

2. Jutro dzień zaduszny, czyli wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Jest to dzień szczególnie poświęcony modlitwie za naszych zmarłych, zwłaszcza za tych, którzy jeszcze oczekują na to, by dołączyć do grona świętych w niebie. Msze św. wg. porządku niedzielnego.

3. Od dziś do 8 listopada możemy zyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza, a jutro również kościoła i ofiarować go za naszych zmarłych. Pamiętajmy, że warunki konieczne do uzyskania odpustu są następujące: stan łaski uświęcającej (nie jest konieczne, abyśmy skorzystali z sakramentu pokuty tego dnia, ważne jest jednak, abyśmy pozostawali w stanie łaski uświęcającej, tzn. bez grzechu ciężkiego, który ten stan łaski niszczy), zupełne oderwanie się od grzechu nawet lekkiego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Nie zaniedbujmy tego uczynku miłosierdzia, gdyż w ten sposób włączamy się w świętych obcowanie i możemy żywić większą nadzieję, że po naszej śmierci i o nas też ktoś będzie pamiętał, a zmarli, którym my pomogliśmy, wyjdą nam naprzeciw i będą się za nami wstawiać przed obliczem naszego Boga i Pana.

4. Dziś przypada również pierwsza sobota miesiąca. Maryja jest pierwszą wśród zbawionych, dlatego oddając cześć wszystkim świętym, czynimy to w łączności z Jej Niepokalanym Sercem. Nabożeństwo za zmarłych wypominkowe o g. 17 3o

5. Są wyłożone przy wejściu koperty z nadrukiem Wypominki, każda koperta jest ponumerowana i będą podane numery kartek w jaki dzień będzie za naszych zmarłych modlitwa. Dlatego warto numer zapamiętać by przyjść w wyznaczony dzień na modlitwę wypominkową za swoich zmarłych.

8.Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.

Uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada 2014

8 3o – + Róża Flondro 15 r. śm. +Wiktoria, +Władysław, +Łucja, +Michał, +Ewa

10 oo Czarna Łąka ………………………

12 oo Marcin w dniu urodzin (dziękczynna)