WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH                                          2 listopada 2014

Msze Św. niedzielne w naszej parafii:

Sobota (niedzielna) g. 18 oo, Niedziela 8 3o, (Załom) 10 oo(Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo(Załom)

W tygodniu : Poniedziałek 9 oo.

Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek, Sobota g. 18 oo Załom

Piątek g. 16 3o oo Czarna Łąka,

Wypominki – W tygodniu po Mszy Św., w Niedzielę 17 3o

Środa – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy g. 18 oo

Piątek – Koronka do Bożego Miłosierdzia Czarna Łąka g. 16 5o, Załom 17 5o.

1. Mimo że przypada dziś niedziela, w liturgii celebrujemy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Teksty liturgiczne tego dnia wskazują na zmartwychwstanie, którego oczekujemy, a jest ono przecież centralnym punktem przeżywania każdej niedzieli. Modlimy się zatem dziś za tych wszystkich wierzących, którzy jeszcze oczekują wybawienia. I choć są pewni otrzymanego zbawienia, to jednak potrzebują naszej modlitwy, aby mogli odpokutować kary zaciągnięte z powodu popełnionych grzechów

2. Każdy z nas za pobożne nawiedzenie cmentarza lub kościoła może uzyskać odpust zupełny, który następnie może ofiarować za zmarłych. Niekoniecznie trzeba ich wymieniać z imienia, wystarczy wzbudzić intencję i ofiarować ten odpust za zmarłego, który go najbardziej potrzebuje

3. Odpust zupełny możemy uzyskać aż do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza i spełnienie pozostałych warunków, którymi są: stan łaski uświęcającej (nie jest konieczne, abyśmy skorzystali z sakramentu pokuty tego dnia, ważnej jest jednak, abyśmy pozostawali w stanie łaski uświęcającej, tzn. bez grzechu ciężkiego, który ten stan łaski niszczy), zupełne oderwanie się od grzechu nawet lekkiego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

4. Przez cały listopad będziemy się również wspólnotowo modlić za naszych zmarłych podczas tradycyjnych wypominków. Kartki z wypisanymi imionami zmarłych, za których pragniemy się modlić, możemy składać na tacę lub w zakrystii.

5. W środę po Mszy Św. spotkanie Żywego Różańca ( zmiana tajemnic różańcowych)

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Jak pamiętamy, jest to dzień szczególnego dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. Modlitwa  w tej intencji będzie po Mszy Św. wieczornej.

7. Będziemy przeżywali również pierwszy piątek miesiąca, dzień poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. wynagradzająca zostanie odprawiona o godz.

18 oo  Natomiast okazja do spowiedzi będzie od godz. 17 3o.

Czarna Łąka – spowiedź  16 oo Msza Św. 16 3o

8.W tym tygodniu patronujE nam:

• 4 XI – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, znakomity teolog i wielki reformator Kościoła; przez całe swoje życie walczył z nadużyciami, jakie w jego czasach wdarły się do Kościoła; doprowadził do zakończenia Soboru Trydenckiego i gorliwie wprowadzał w życie jego postanowienia, m.in. zawdzięczamy mu powstanie seminariów duchownych, gdzie przyszli księża mogą się nie tylko uczyć, ale też formować; w tym dniu zawsze obchodziliśmy imieniny Ojca Świętego Jana Pawła II (wspomnienie obowiązkowe).

9. W sobotę o g. 9 oo, rozpocznie się Małe Jerycho. Spotkanie wszystkich czuwających w Czwartek  po Mszy Św. Zapraszam też tych chętnych , którzy do tej pory nie adorowali Jezusa w tym czuwaniu.

10. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.

11. Trwają prace przy remoncie zaplecza Kościoła. Przenieśliśmy je na piętro. Rozpoczynamy od pokoju gościnnego.

Dziękuje tym rodzinom, które systematycznie składają ofiary na konto parafialne i tacę i tym, którzy w jakikolwiek sposób są ze swoim proboszczem w tym Bożym dziele prowadzenia naszej Parafii.

12. Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a wszystkich gości, serdecznie witam i zapraszamy do wspólnej modlitwy.