JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA                             23 listopada 2014

1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii:

Sobota (niedzielna) g. 18 oo, Niedziela 8 3o, (Załom) 10 oo(Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo(Załom)

W tygodniu : Poniedziałek 9 oo.

Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek, g. 18 oo Załom

Piątek g. 17 oo Czarna Łąka,

Środa – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy g. 18 oo

Piątek – Koronka do Bożego Miłosierdzia Czarna Łąka g. 16 5o,

Załom 17 5o.

2. Przeżywamy dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Ma ona nam przypominać przede wszystkim o tym, że dla człowieka wierzącego królować znaczy służyć, a to pociąga za sobą gotowość bycia do dyspozycji drugiego człowieka. Uroczystość ta została ustanowiona w 1925 roku przez papieża Piusa XI. Jej celem jest zwrócenie uwagi na to, że Chrystus z samej swojej natury jest Królem, jak zresztą sam się określił, stojąc przed Piłatem. Królestwo Jego jednak nie jest z tego świata, dlatego nie można próbować określać Chrystusowego królowania na podobieństwo ziemskiego. Królestwo Jezusa obejmuje wszystkie ludy, języki i narody, a panowaniu Jego nie będzie końca. Za każdym razem, gdy odmawiamy modlitwę „Ojcze nasz”, wypowiadamy wezwanie: „Przyjdź królestwo Twoje”, prosząc o to, by nastało królestwo Jezusa, które nie jest z tego świata. Jest to królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju. Warto, abyśmy o tym pamiętali w naszej codzienności.

3.Dzisiejsza niedziela jest zarazem ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas przygotowania na święta Bożego Narodzenia. Niech ten ostatni tydzień roku liturgicznego pobudzi nas do refleksji nam naszym podejściem do wiary w codziennym życiu. Z Adwentem rozpoczynamy czas rekolekcji Świętych, które mają nas wprowadzić w święty czas oczekiwania na przyjście Pana.

Plan Rekolekcji Św.:

I Niedziela Adwentu 30 listopada 2012

Msza Św. z kazaniem rekolekcyjnym 8 3o, 10 (Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo

Poniedziałek, Wtorek i Środa 6 oo Roraty, 17 3o Czarna Łąka  i 19 oo Załom

Wtorek dzień spowiedzi Św.  6 oo – 7 oo,  i przed lub po Mszy Św. wieczorem.

4. W tym tygodniu patronujE nam:

• 24 XI – św. Andrzej Dung-Lac (ok. 1795-1839), prezbiter i jego Towarzysze, męczennicy wietnamscy; w tej grupie są różne osoby: prezbiterzy, klerycy, osoby świeckie; ich wspólną cechą charakterystyczną jest odważne głoszenie wiary chrześcijańskiej na ziemiach dzisiejszego Wietnamu (wspomnienie obowiązkowe).

5. Spotkania grup duszpasterskich

Wtorek- Liturgia Słowa I Wspólnoty Neokatechumenalnej g. 19 oo

Środa – Liturgia Słowa II Wspólnoty Neokatechumenalnej g. 19 oo

Czwartek – próba chóru g. 20 oo

Sobota – zbiórka ministrantów g. 11 oo

6. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.

7. Trwają prace przy remoncie zaplecza Kościoła. W tej chwili kontynuujemy prace adaptacyjne strychu, na pokój gościnny z łazienką i łazienką proboszczowską!!! Dziękuje tym rodzinom, które systematycznie składają ofiary na konto parafialne i tacę i tym, którzy w jakikolwiek sposób wspomagają naszą Parafię.

8.Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a wszystkich gości, serdecznie witam i zapraszamy do wspólnej modlitwy.