PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU                                                     30 listopada 2014

Msze Św. niedzielne w naszej parafii:

Sobota (niedzielna) g. 18 oo, Niedziela 8 3o, (Załom) 10 oo(Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo(Załom) Środa – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy g. 19 oo

Piątek – Koronka do Bożego Miłosierdzia Czarna Łąka g. 16 5o, Roraty 17 oo, Załom g. 6 20

Z I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy czas rekolekcji Świętych, które mają nas wprowadzić w święty czas oczekiwania na przyjście Pana. Rekolekcje wygłosi Ks. Kanonik, Jan Jermak, proboszcz z Różycy.

Plan Rekolekcji Św.:

I Niedziela Adwentu 30 listopada 2012

Msza Św. z kazaniem rekolekcyjnym 8 3o, 10 (Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo

Poniedziałek, Wtorek i Środa 6 3o Roraty, 17 3o Czarna Łąka  i 19 oo Załom

Wtorek dzień spowiedzi Św.  6 oo – 7 oo,  i przed lub po Mszy Św. wieczorem.

1.Dziś przypada pierwsza niedziela Adwentu i nowego roku kościelnego, który będziemy przeżywać w Polsce pod hasłem: „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”. Adwent to czas świętego i radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu ostatecznym.

2. W dni powszednie Adwentu od poniedziałku do piątku o godz. 6 3o „roraty”, czyli Msza Święta wotywna o Matce Bożej. Maryja jest dla nas wzorem przygotowania się na przyjście Pana Jezusa. Zachęcamy do licznego udziału w „roratach”, a rodziców prosimy, by pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i w miarę swoich możliwości zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła.

3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek po Roratach modlitwa o powołanie kapłańskie i zakonne wspomnienia św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników i bezrobotnych.

W pierwszy piątek – odwiedziny chorych  z posługą sakramentalną  o godz. 9 oo. Nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej zaniosą ją chorym w najbliższą niedzielę.

W sobotę wystawienie Najśw. Sakramentu i rozpoczęcie Małego Jerycha modlitwą ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

W środę o g. 18 oo spotkanie Wspólnoty Różańcowej, na plebanii.

4. Z okazji wspomnienia św. Mikołaja, biskupa, zapraszamy na spotkanie ze Świętym Mikołajem w Piątek po Roratach 5 grudnia.

5. Za tydzień, w drugą niedzielę Adwentu, przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. W kościele odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy temuż Kościołowi.

6. Zapraszamy dzieci by wzięły udział w Jasełkach. Zapisy dzisiaj po Mszy Św.

7. W następna niedzielę, podobnie jak w ubiegłym roku, w niedzielę można będzie kupować świąteczne ozdoby przygotowane przez świetlicę środowiskową, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

8. Dzisiaj święcimy opłatki na stół wigilijny. Ofiary zebrane z opłatków przeznaczymy na przebudowę naszego kościoła. Można je nabywać w zakrystii.

9. Jak co roku zwracamy się z prośbą o wsparcie rodzin z naszej parafii znajdujących się w mniej     komfortowej sytuacji materialnej. Na naszym ,,Drzewku Miłości” znajdują się imiona dzieci i ich wiek. Chętni mogą zabrać zawieszkę z imieniem i przygotować dla tego  konkretnego dziecka świąteczną paczkę.

• Zawieszkę tę należy  dołączyć do paczki i dostarczyć do Proboszcza najpóźniej do 15 grudnia !!!   To ważny termin. Musimy mieć czas na przekazanie tych paczek dzieciom jeszcze przed świętami.
  • Prosimy też by rodziny, które nadal  zechcą  opiekować się  dziećmi w ramach tzw. ,,Adopcji materialnej”  -( to inna akcja)- również przygotowane prezenty dostarczyły do 15 grudnia.
  • Dochód ze sprzedaży świec i kartek zostanie przeznaczony jak zwykle na potrzeby Caritasu.
  • Bardzo dziękujemy za dotychczasowe, niezwykłe odruchy serca!

10.Dzisiaj nasz Caritas zbiera ofiary na paczki świąteczne dla ubogich naszych parafian. Bądźmy hojni.

11. W tym tygodniu patronują nam:

• 3 XII – św. Franciszek Ksawery, jezuita, misjonarz, główny patron misji katolickich, który żył w XVI wieku;
  • 4 XII – św. Barbara;
  • 6 XII – św. Mikołaj.

Piątek – młodzież KL. I i II i  gimnazjum (przygotowanie do bierzmowania)g. 18 oo

12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej

Niedziela (z biuletynem naszej Archidiecezji)

Gość Niedzielny

Wszystkim, którzy wspierają naszą parafialną wspólnotę modlitwą i ofiarą składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję tym rodzinom, które systematycznie składają ofiary na konto parafialne i na tacę,  jak i tym, którzy w jakikolwiek inny sposób wspierają budowę. Serdeczne Bóg Zapłać.

Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a wszystkich gości, serdecznie witam i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Ks. Darek Kiljan