CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU                                                              21 grudnia 2014

Msze Św. niedzielne w naszej parafii:

Sobota (niedzielna) g. 18 oo, Niedziela 8 3o, (Załom) 10 oo(Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo(Załom)

Roraty – w poniedziałek i wtorek w Załomiu g 6 3o. Czarna Łąka Wtorek g. 17 oo.

W poniedziałek i wtorek Msza Św. o g. 18 oo

1. Dziś – czwarta niedziela Adwentu, która, ukazując nam w Ewangelii scenę zwiastowania, zapowiada zbliżającą się szybkimi krokami uroczystość narodzenia Zbawiciela świata. Wdzięczni Bogu za Jego miłość objawioną nam w tych wydarzeniach, przygotujmy nasze serca, domy i rodziny na nadchodzące święta.

2. Okazja do spowiedzi św.: Poniedziałek, od 17 oo do 18 oo, Wtorek od 18 3o do 19 3o,

Środa od 8 oo do 9 oo. Msza Św. w poranek wigilijny g. 9 oo. Czarna Łąka Wtorek od 16 3o do 17 oo

3. W środę wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy do godnego przeżycia wigilii i całych świąt Bożego Narodzenia, a w szczególności do zachowania takich zwyczajów, jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii i śpiewanie kolęd. Zachowajmy też zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych. Światło betlejemskie, przyniesione do kościoła przez harcerzy i umieszczone na stoliku przed ołtarzem głównym, można zabrać do swoich domów, zapalając od niego świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, którą można nabyć przy wyjściu z Kościoła.

4. Msza Św. Pasterska Załom – 21 oo (zapraszam szczególnie dzieci z rodzicami) i 24 oo, (uświetni nasz chór parafialny). Po Pasterce wspólne kolędowanie. Czarna Łąka 22 3o.

5. W czwartek – uroczystość Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy Świętej i nabożeństw – jak w niedzielę. Wierni, którzy w czasie pasterki przyjęli Komunię św., mogą w ciągu dnia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego.

6. W piątek – drugi dzień świąteczny, święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Msze Święte wg. Niedzielnego porządku.

Kolędę rozpoczniemy w tym roku zaraz po świętach czyli 27 grudnia. Plan odwiedzin rodzin podam w święta.

7. Terminy opłatkowe wspólnot działających przy naszej Parafii:

Żywy Różaniec   Poniedziałek 22. XII. g. 19 oo

Chór 24. XII. 2014 po Pasterce o g. 24 oo

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej

Niedziela (z biuletynem naszej Archidiecezji), Gość Niedzielny. Podwójne numery, więc i cenna inna.

Wszystkim, którzy wspierają naszą parafialną wspólnotę modlitwą i ofiarą składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję tym rodzinom, które systematycznie składają ofiary na konto parafialne i na tacę,  jak i tym, którzy w jakikolwiek inny sposób wspierają budowę. Serdeczne Bóg Zapłać.

Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a wszystkich gości, serdecznie witam i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Ks. Darek Kiljan