NARODZENIE PAŃSKIE 25 grudnia 2014

Msza o świcie i w dzień

1. Wraz z całym Kościołem przeżywamy dziś uroczystość Narodzenia Pańskiego – drugą co do ważności uroczystość w roku kościelnym i mającą swoją oktawę, tzn. obchód obejmujący osiem dni. Pełni podziwu i wdzięczności Bogu, pochylamy się w świątyni nad tajemnicą wcielenia i narodzenia Słowa Bożego. Starajmy się uczcić tę tajemnice również w naszych Domowych Kościołach. Następne Msze Święte w naszym kościele dziś o godz. 10 oo (Czarna Łąka) 12 oo i 18 oo.

2. Jutro, drugi dzień świąteczny, święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Ze względu na uroczysty charakter tego dnia w Polsce nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze Święte w naszym kościele o godz.. 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka) 12 oo i 18 oo. Zbiórka do puszek na KUL i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego, przy Kościele.

3. W sobotę – kolejny dzień oktawy Narodzenia Pańskiego, a zarazem wspomnienie św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msza Święta w naszym kościele o godz. 18 oo i Błogosławieństwo wina – po Mszy Świętej.

4. W niedzielę – święto świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, (a zarazem dzień jubileuszy małżeńskich w naszej parafii). Porządek Mszy Świętej i nabożeństw – jak w inne niedziele.

5. Wam wszystkim tutaj obecnym i waszym bliskim życzymy owocnego udziału w łaskach przyniesionych przez Jezusa z nieba na ziemię.

27. XII w sobotę w naszej parafii rozpoczniemy wizytę duszpasterską, zwaną popularnie kolędą. Celem liturgicznym kolędy jest błogosławieństwo rodzin i domów.

Na kolędę należy przygotować: stół nakryty białym obrusem, krzyż, dwie świece, Pismo Święte i wodę święconą. Jednak najważniejszą rzeczą będzie obecność wszystkich członków rodziny w domu w czasie kolędy, o co serdecznie proszę. Kapłanowi towarzyszyć będą ministranci, którzy dzień wcześniej poinformują parafian o kolędzie.

Porządek kolędy: Czarna Łąka 27.XII (sobota) – Początek kolędy g. 10 oo Czarna Łąka – lewa str.,  Bystre 28.XII. (Niedziela) Początek kolędy g. 14 oo Czarna Łąka – prawa str.

6. Zachęcam do czytania prasy katolickiejGość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Podwójne numery, więc i cenna inna. Wszystkim, którzy wspierają naszą parafialną wspólnotę modlitwą i ofiarą składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję tym rodzinom, które systematycznie składają ofiary na konto parafialne i na tacę,  jak i tym, którzy w jakikolwiek inny sposób wspierają budowę. Serdeczne Bóg Zapłać.Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a wszystkich gości, serdecznie witam i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Ks. Darek Kiljan