DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                 18 stycznia 2015

1. Dziś – przeżywamy drugą niedzielę w ciągu roku a zarazem Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy i rozpoczynamy, Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Powyższe obchody uświadamiają nam obowiązek stałej troski o imigrantów i emigrantów, a także o jedność wyznawców Chrystusa.

2. Msze Św. w  Niedzielę : sobota Msza Św. niedzielna 18 oo, niedziela 8 3o, 10 (Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo.

3. W środę będziemy obchodzić Dzień Babci. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 9 oo, a następnie – Msza Święta. Na wspólną modlitwę zapraszamy kochane Babcie, drogich Dziadków oraz wszystkich, którzy chcą im okazać swoją miłość i wdzięczność.

Kierując się wiarą, okazujmy im szacunek, wdzięczność i chętną pomoc. Swoimi modlitwami obejmijmy ich wszystkich, zarówno żyjących, jak i zmarłych.

3. W czwartek Msza Św. o g. 9 oo. W ten dzień obchodzimy Dzień Dziadka.

4. W piątek 8 5o Koronka do Miłosierdzia Bożego. Msza Św. o g. 9 oo.

5. Za tydzień – ostatnia niedziela stycznia a zarazem Światowy Dzień Chorych na Trąd i zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

6. Porządek kolędy w tym tygodniu: …

18.01 ndz 14:00 Produkcyjna (domki) 7-28
19.01 pn 16:00 Produkcyjna 15,17,19,21
20.01 wt 16:00 Produkcyjna23,25, 27, 29

21 Śr            16:oo Produkcyjna 31,33 Produkcyjna (domki) 1,2,5

22 CZw.       16:oo  Kablowa 9, 10 ABC

23Pt             16:oo Kolęda dodatkowa

7,W imieniu podopiecznych i wolontariuszy Caritas, pragnę serdecznie podziękować parafianom za Waszą niezwykłą empatię. Dzięki Waszej wrażliwości i hojności udało się przygotować świąteczne paczki dla tych, którzy znaleźli się w sytuacji mniej stabilnej. Rozdaliśmy 78 paczek dla 112 osób. Znalazły się w nich min: mięso i wędliny, cukier, olej, pierogi, śledzie, kosmetyki, artykuły przemysłowe , kawa/kakao, słodycze. Wszystkie dzieci objęte pomocą zarówno doraźną( Drzewko Szczęścia ) jak i stałą ( tzw.Adopcja Materialna)-otrzymały  wspaniałe świąteczne upominki. Szczególnie te dzieci i ich rodzice są ofiarodawcom wdzięczni za dar serca i zapewniają o swojej modlitwie.

Dzisiaj po Mszy Św. o g. 18 oo, spotkanie  osób wyjeżdżających do Krynicy na narty.

8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 21 I – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która poniosła śmierć za wiarę w Chrystusa około 305 roku, patronka dzieci, panien i ogrodników (wspomnienie obowiązkowe);
  • 24 I – św. Franciszek Salezy, biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej, który żył na przełomie XVI i XVII wieku (wspomnienie obowiązkowe). Niech wszyscy, którzy uciekają się do nich w potrzebie, doświadczą błogosławionych skutków ich orędownictwa u Boga.

9. Wszystkim, którzy wspierają naszą parafialną wspólnotę modlitwą i ofiarą składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję tym rodzinom, które systematycznie składają ofiary na konto parafialne i na tacę,  jak i tym, którzy w jakikolwiek inny sposób wspierają przebudowę zaplecza Kościoła. Serdeczne Bóg Zapłać. Trwają prace w górnej części domu parafialnego.

10.Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a wszystkich gości, serdecznie witam i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Ks. Darek Kiljan