OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25 stycznia 2015 roku

1. Dziś – trzecia niedziela w ciągu roku, zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan i Światowy Dzień Chorych na Trąd. Kończy się Tydzień Ekumeniczny, ale nie kończy się nasza troska o jedność wyznawców Chrystusa. W dalszym ciągu musimy pogłębiać swoją wiarę, modlić się o jedność i pełnić czyny chrześcijańskiego miłosierdzia również w odniesieniu do braci odłączonych. Trędowatym starajmy się pomagać przez modlitwę i ofiary składane na cele misyjne Kościoła.

2. Jutro – XV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Islam, tak jak chrześcijaństwo i judaizm, zalicza się do religii monoteistycznych, to znaczy religii uznających tylko jednego Boga. Módlmy się, aby w przyszłości nie dochodziło na świecie do wojen na tle religijnym.

3. We wtorek przypada Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

4. W środę o godz. 18 oo Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, poprowadzi Szafarz.

5. Msze Św. w  Niedzielę : sobota Msza Św. niedzielna 18 oo, niedziela 8 3o, 10 (Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo.

W poniedziałek, wtorek, środę i czwartek ze względu na wyjazd – zimowisko, Mszy Św. nie będzie. W Piątek    Msza Św. o g. 18 oo, 17 5o Koronka do Bożego Miłosierdzia.

6.Wszystkim, którzy wspierają naszą parafialną wspólnotę modlitwą i ofiarą składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję tym rodzinom, które systematycznie składają ofiary na konto parafialne i na tacę,  jak i tym, którzy w jakikolwiek inny sposób wspierają przebudowę zaplecza Kościoła. Serdeczne Bóg Zapłać. Trwają prace w górnej części domu parafialnego.

7.Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a wszystkich gości, serdecznie witam i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką. Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela.

9. Dziś w naszej parafii gościmy „Kapelę goleniowską”, która zaprezentuje po Mszy Św. o g. 12 oo kolędy w swoim wykonaniu. Również , można nabyć płyty z kolędami.