PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                           8 lutego 2015

1. Msze Św. w  Niedzielę : sobota Msza Św. niedzielna 18 oo, niedziela 8 3o, 10 (Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo. W tygodniu od wtorku do soboty g. 18 oo. W Czarnej Łące w Piątek g. 17 oo

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18 oo

Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek na 10 minut przed Mszą Św.

2. W środę – wspomnienie Marii Panny z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. U nas Msza Święta dla chorych i osób w podeszłym wieku połączona z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych o godz. 18 oo Pół godziny przed tą Mszą Świętą – okazja do spowiedzi św., gdyż sakrament namaszczenia chorych należy przyjmować w stanie łaski uświęcającej.

3. W sobotę – święto świętych Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa – patronów Europy. Przypomina nam ono obowiązek modlitwy za narody Europy, aby pozostały wierne swym chrześcijańskim korzeniom. Również w sobotę przypada wspomnienie św. Walentego, patrona osób chorych psychicznie i zakochanych. Starajmy się pamiętać o nich w modlitwie i codziennym postępowaniu nacechowanym życzliwością.

4. Za tydzień – szósta niedziela w ciągu roku i rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu.

5.Spotkania grup duszpasterskich

Wtorek – 19 oo Liturgia Słowa Bożego. Pierwsza Wspólnota Neokatechumenalna.

Środa – g. 19 oo Liturgia Pokutna. Druga Wspólnota Neokatechumenalna.

Piątek – 18 3o Spotkanie kl I i II gimnazjum przed Sakramentem Bierzmowania

Sobota – Zbiórka ministrantów g. 11 oo

6. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 10 II – św. Scholastyka, dziewica, siostra św. Benedykta z Nursji we Włoszech. Żyła na przełomie V i VI wieku (wspomnienie obowiązkowe);
  • 14 II – Cyryl i Metody;
  • 14 II – św. Walenty.

7.Wszystkim, którzy wspierają naszą parafialną wspólnotę modlitwą i ofiarą składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję tym rodzinom, które systematycznie składają ofiary na konto parafialne i na tacę,  jak i tym, którzy w jakikolwiek inny sposób wspierają przebudowę zaplecza Kościoła. Serdeczne Bóg Zapłać. Trwają prace w górnej części domu parafialnego.

8.Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a wszystkich gości, serdecznie witam i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką. Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela.