SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                           15 lutego 2015

1. Msze Św. w  Niedzielę : sobota Msza Św. niedzielna 18 oo, niedziela 8 3o, 10 (Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18 3o

Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek na 10 minut przed Mszą Św.

1. Dziś – szósta niedziela w ciągu roku, rozpoczęcie 48. Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu. W odpowiedzi na apel Komisji Episkopatu Polski ds. Trzeźwości zechciejcie podjąć dobrowolną abstynencję od alkoholu na okres Wielkiego Postu albo na dłuższy czas, dla ratowania ludzi uzależnionych od alkoholu i odnotujcie tę decyzję w parafialnej Księdze Trzeźwości, wyłożonej na stoliku przy organach.

2. We wtorek Msza Św. g. 18 oo

3. W najbliższą środę – zwaną Środą Popielcową – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, czyli czas 40-dniowego przygotowania paschalnego, a zarazem okres pokuty w Kościele a także czas Komunii Świętej wielkanocnej. W Środę Popielcową rozpoczną się także kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

Msze Święte, połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy, celebrowane będą o godz.  17 oo- Czarna Łąka, 18 3o Załom.

W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i alkoholu.

4. W Czwartek Msza Św. g. 18 oo

5. W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa po Mszy Św. Czarna Łąka 16 3o

Załom 18 oo

5. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17 15 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po tym nabożeństwie – Msza Święta.  W Czarnej Łące Gorzkie Żale po niedzielnej Eucharystii. Gorąco zachęcam parafian do licznego udziału w drodze krzyżowej i gorzkich żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.

5.Spotkania grup duszpasterskich

Niedziela (dzisiaj) – spotkanie Kościoła domowego (3 wspólnota)

Wtorek – 19 oo Liturgia Słowa Bożego. Pierwsza Wspólnota Neokatechumenalna.

Wtorek i Czwartek g. 18 3o Katechezy dla dorosłych i młodzieży od 14 roku życia zapraszamy

Piątek – 18 3o Spotkanie kl I i II gimnazjum przed Sakramentem Bierzmowania

Sobota – Zbiórka ministrantów g. 11 oo

7.Wszystkim, którzy wspierają naszą parafialną wspólnotę modlitwą i ofiarą składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję tym rodzinom, które systematycznie składają ofiary na konto parafialne i na tacę,  jak i tym, którzy w jakikolwiek inny sposób wspierają przebudowę zaplecza Kościoła. Serdeczne Bóg Zapłać. Trwają prace w górnej części domu parafialnego. Również można przekazać 1% podatku na rzecz przebudowy Kościoła w Załomiu KRS 0000239323 z dopiskiem „Przebudowa Załom”.

8.Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a wszystkich gości, serdecznie witam i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką. Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela.