PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

22 lutego 2015

1. Msze Św. w  Niedzielę : sobota Msza Św. niedzielna 18 oo, niedziela 8 3o, 10 (Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18 3o

Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek na 10 minut przed Mszą Św.

Droga Krzyżowa w piątek – Czarna Łąka po Mszy Św. o g. 16 3o

Załom – po Mszy Św. o g. 18 oo

Gorzkie Żale w niedzielę – Czarna Łąka po Mszy Św. o g. 10 oo

Załom g. 17 15

1. Dziś – pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Ma ona charakter chrzcielny, pokutny i pasyjny. W okresie Wielkiego Postu my przez pokutę, uczestnictwo w Eucharystii, nabożeństwach pasyjnych i rekolekcjach przygotowujemy się do odnowienia obietnic chrztu świętego w Wigilię Paschalną. Charakter pasyjny tego okresu uwypuklają ostatnie dwa tygodnie Wielkiego Postu oraz nabożeństwa drogi krzyżowej i gorzkich żali, odprawiane od początku tego okresu.
  2. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się; dla szkoły 16, 17, 18 marca, zaś parafialne w 5 Niedzielę Wielkiego Post tzn. 22-25 marca 2015 r. Już dzisiaj zaplanujmy sobie ten czas by uczestniczyć w tych duchowych spotkaniach z Miłosiernym Bogiem.
  1. Spotkania grup duszpasterskich

Wtorek – 19 oo Liturgia Słowa Bożego. Pierwsza Wspólnota Neokatechumenalna.

Wtorek i Czwartek – Katechezy dla dorosłych i młodzieży od 14 roku życia g. 18 3o

Środa – Liturgia Słowa Bożego Drugiej wspólnoty Neokatechumenalnej g 19 oo

Sobota – Zbiórka ministrantów g. 11 oo

Sobota – Spotkanie Kręgu Kościoła Domowego g. 14 3o.

Sobota – Eucharystia Neokatechumenalna g. 19 oo

1. Wszystkim, którzy wspierają naszą parafialną wspólnotę modlitwą i ofiarą składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję tym rodzinom, które systematycznie składają ofiary na konto parafialne i na tacę,  jak i tym, którzy w jakikolwiek inny sposób wspierają przebudowę zaplecza Kościoła. Przypominam, że można również złożyć 1% podatku na przebudowę Kościoła. Szczegóły na ulotkach przy wyjściu. Serdeczne Bóg Zapłać. Trwają prace w górnej części domu parafialnego.

5.  Za tydzień, w drugą niedzielę Wielkiego Postu przypada Dzień Modlitwy i Postu za    Misjonarzy. Tego dnia będziemy zbierać do puszek ofiary na ogólnopolski Fundusz      Misyjny.

1. Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a wszystkich gości, serdecznie witam i zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  1. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką. Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela.
  2. Od dzisiejszego wieczora do wtorku będę uczestniczył w zamkniętych rekolekcjach kapłańskich w Pobierowie. Proszę o modlitwę.
  3. Caritas jak każdego roku rozdaje skarbonki, które można zabrać do domu i przez post wrzucać do nich jałmużnę, by podzielić się z biednymi. Zachęcam szczególnie do tej akcji dzieci. Również na czas postu i skupienia, można nabyć płytę z tekstami Romana Bransztetera „Pieśń nad Pieśniami”