DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                               1 marca 2015

1. Msze Św. w  Niedzielę : sobota Msza Św. niedzielna 18 oo, niedziela 8 3o, 10 (Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz.18 oo

Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek na 10 minut przed Mszą Św.

Droga Krzyżowa w piątek – Czarna Łąka po Mszy Św. o g. 16 3o

Załom – po Mszy Św. o g. 18 oo

Gorzkie Żale w niedzielę – Czarna Łąka po Mszy Św. o g. 10 oo

Załom g. 17 15

2. Dzisiejszą, drugą niedzielę Wielkiego Postu, nazywamy niedzielą Przemienienia Pańskiego ze względu na proklamowaną dziś perykopę ewangeliczną o tym wydarzeniu lub niedzielą Abrahama z uwagi na pierwsze czytanie, mówiące o tej postaci. Podziwiając wiarę Abrahama i myśląc o chwale Chrystusa, której przedsmak widzieli Apostołowie na górze Tabor, modlimy się dziś za misje i misjonarzy posłanych do narodów i wspieramy ich ofiarami składanymi do puszek.

3. W środę przypada święto św. Kazimierza, królewicza. Na wspólną modlitwę zapraszamy szczególnie solenizantów i solenizantki oraz młodzież i dzieci.

4.W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Pierwszy Czwartek – spowiedź św. od 17 3o do 18 oo. Po Mszy Św. Nabożeństwo w intencji licznych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.

Pierwszy Piątek – odwiedziny chorych w ich domach od g, 9 oo.

Czarna Łąka – Spowiedź Św. 16 oo -16 3o. 16 3o Msza Św.,Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i Droga Krzyżowa

Załom -Spowiedź św. 17 3o – 18 o. Msza Św. i Nabożeństwo z wystawieniem Najśw. Sakramentu i litania do  Najświętszego Serca Pana Jezusa i Droga Krzyżowa

Pierwsza Sobota – O g. 9 oo rozpoczniemy „Małe Jerycho” (całodobową adorację Najświętszego Sakramentu), Nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP. Przerwa w adoracji na Msze Św. o g. 18. Zachęcam do licznego udziału w tym szturmie modlitewnym do Dobrego Boga. Adorację ofiarujemy w intencji dobrego przygotowania naszej parafii do 30- lecia i konsekracji świątyni.

5. Za tydzień – trzecia niedziela Wielkiego Postu i Dzień Kobiet. Matki, siostry, żony, narzeczone i koleżanki polećmy w modlitwie Panu Bogu i postarajmy się, żeby tego dnia każdy miał powód do radości.

6. Spotkania grup duszpasterskich

Wtorek – 19 oo Liturgia Słowa Bożego. Pierwsza Wspólnota Neokatechumenalna.

Wtorek i Czwartek – Katechezy dla dorosłych i młodzieży od 14 roku życia g. 18 3o

Środa – Liturgia Słowa Bożego Drugiej wspólnoty Neokatechumenalnej g 19 oo

Sobota – Zbiórka ministrantów g. 11 oo

Sobota – Eucharystia Neokatechumenalna g. 16 oo

7. Wszystkim, którzy wspierają naszą parafialną wspólnotę modlitwą i ofiarą składam serdeczne Bóg zapłać. Przy wyjściu z Kościoła jest wywieszony projekt przebudowy zewnętrznej naszego Kościoła z nową wieżą. Zapraszam do zapoznania się z tym dziełem, które nas czeka. Dziękuję tym rodzinom, które systematycznie składają ofiary na konto parafialne i na tacę,  jak i tym, którzy w jakikolwiek inny sposób wspierają przebudowę zaplecza Kościoła. Serdeczne Bóg Zapłać. Trwają prace w górnej części domu parafialnego.

8.Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a wszystkich gości, serdecznie witam i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką. Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela.