TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                                         8 marca 2015

1. Msze Św. w  Niedzielę : sobota Msza Św. niedzielna 18 oo, niedziela 8 3o, 10 (Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo.

Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek na 10 minut przed Mszą Św.

Droga Krzyżowaw piątek – Czarna Łąka po Mszy Św. o g. 16 3o

Załom – po Mszy Św. o g. 18 oo

Gorzkie Żale w niedzielę – Czarna Łąka po Mszy Św. o g. 10 oo

Załom g. 17 15

2. Dziś – trzecia niedziela Wielkiego Postu. Liturgia słowa przypomniała nam dekalog oraz prawdę o ukrzyżowaniu i zmartwychwstaniu Pana Jezusa. W misterium paschalne Chrystusa włącza nas sakrament chrztu św., który zobowiązuje nas do zachowywania przykazań Bożych.

2. Dziś przypada Dzień Kobiet. W modlitwie wiernych poleciliśmy je Panu Bogu, a po zakończeniu Mszy Świętej postarajmy się, by był to dzień pełen radości i miłości.

3. Ze względu na moją nieobecność w poniedziałek i wtorek Mszy Św. nie będzie.

W środę – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wyjątkowo o godz. 17 oo a następnie – Msza Święta. W czwartek, piątek i sobotę Msza Św. g. 18 oo.

4. W ramach naszego przygotowania do odnowienia przymierza chrzcielnego z Bogiem odbędą się w naszej parafiirekolekcje wielkopostnedla szkoły w dniach 16, 17 i 18 marca, zaśdla Parafii 22-25 marca 2015 roku.Nauki rekolekcyjne wygłosi Ks. proboszcz Zbigniew Szymański.

5. Spotkania grup duszpasterskich

Wtorek – 19 oo Liturgia Słowa Bożego. Pierwsza Wspólnota Neokatechumenalna.

Wtorek i Czwartek – Katechezy dla dorosłych i młodzieży od 14 roku życia g. 18 3o

Środa – Przygotowanie do Liturgia Słowa Bożego Drugiej wspólnoty Neokatechumenalnej g 19 oo

Piątek – spotkanie Kl. I i II gimnazjum g. 18 3o.

Sobota – spotkanię Kręgu Rodzin wspólnota III g. 10 oo

Sobota – Zbiórka ministrantów g. 11 oo

Sobota – Eucharystia Neokatechumenalna g. 16 oo

Niedziela – Spotkanie Kęgu Oazy Rodzin wspólnota I g. 15 oo

6. Wszystkim, którzy wspierają naszą parafialną wspólnotę modlitwą i ofiarą składam serdeczne Bóg zapłać. Przy wyjściu z Kościoła jest wywieszony projekt przebudowy zewnętrznej naszego Kościoła z nową wieżą. Zapraszam do zapoznania się z tym dziełem, które nas czeka. Dziękuję tym rodzinom, które systematycznie składają ofiary na konto parafialne i na tacę,  jak i tym, którzy w jakikolwiek inny sposób wspierają przebudowę zaplecza Kościoła. Serdeczne Bóg Zapłać. Trwają prace w górnej części domu parafialnego. Możnaq przekazać 1% na przebudowę naszego Kościoła. Szczegóły na ulotkach.

7.Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a wszystkich gości, serdecznie witam i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką. Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela.

Przychodnia Portowa w Szczecinie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańcom Załomia i okolic informuje, że otworzyła na Oś. Kasztanowym Przychodnię Medycyny Rodzinnej w której przyjmuje 2 lekarzy rodzinnych i stomatolog. Znajduje się także punkt szczepień oraz pobrań krwi.  Przy przychodni działa także apteka.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców do korzystania z usług medycznych w nowo otwartej filii Przychodni Portowej na Oś. Kasztanowym 50.