CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                          15 marca 2015

Msze Św. w  Niedzielę : sobota Msza Św. niedzielna 18 oo, niedziela 8 3o, 10 (Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo.

W tygodniu Msze Św. Wtorek, Środa Czwartek, Piątek i Sobota g. 18 oo

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy środa g. 18 oo

Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek na 10 minut przed Mszą Św.

Droga Krzyżowa w piątek – Czarna Łąka po Mszy Św. o g. 16 3o, Załom – po Mszy Św. o g. 18 oo

Gorzkie Żale w niedzielę – Czarna Łąka po Mszy Św. o g. 10 oo, Załom g. 17 15 z kazaniem pasyjnym.

Dziś – czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą radości, od pierwszych słów antyfony mszalnej na wejście: „Raduj się, Jerozolimo”. Powodem tej radości wyrażonej we wspomnianych wyżej słowach, a także w różowym kolorze szat liturgicznych, ozdobieniu ołtarzy kwiatami i grze na organach nie tylko dla podtrzymania śpiewu, jest zbawienie w Chrystusie. Uczyńmy wszystko aby z niego w pełni skorzystać.

W czwartek przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona i opiekuna Kościoła, patrona ojców, a także wielu z nas noszących jego imię od chrztu i bierzmowania. Msze Święte w naszym kościele o godz. 9 oo i 18 oo. Na Mszę Świętą o godz. 18 oo serdecznie zapraszamy ojców naszej parafii a także wszystkich solenizantów i solenizantki.

W ramach naszego przygotowania do odnowienia przymierza chrzcielnego z Bogiem odbędą się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne dla szkoły w dniach 16, 17 i 18 marca, (plan w gablocie) zaś dla Parafii 22-25 marca 2015 roku. Nauki rekolekcyjne wygłosi Ks. proboszcz Zbigniew Szymański, Proboszcz z Międzywodzia.

Plan rekolekcji Parafialnych

Sobota – 21 marca g. 18 oo Msza Św. i nauka rekolekcyjna ogólna

Niedziela 22marca g. 8 3o, 12 oo i 18 oo Msza Św. i nauka ogólna w Załomiu. 10 oo – Msza Św. i nauka ogólna Czarna Łąka.

17 15 Gorzkie żale z kazaniem Pasyjnym wygłoszonym przez Ojca Rekolekcjonistę.

Poniedziałek, Wtorek, Środa – Msza Św. z nauką ogólną 9 oo, 17 3o(Czarna Łąka) 19 oo

Wtorek – spowiedź św. od 8 oo do 10 oo, 17 oo – 18 3o (Czarna Łąka) i 18 3o -20 oo

Spotkania grup duszpasterskich

Wtorek   – 19 oo Liturgia Słowa Bożego. Pierwsza Wspólnota Neokatechumenalna.

Wtorek i Czwartek – Katechezy dla dorosłych i młodzieży od 14 roku życia g. 18 3o

Środa     – Liturgia Pokutna Drugiej wspólnoty Neokatechumenalnej g 19 15

Sobota   – Zbiórka ministrantów g. 11 oo

Sobota   – Eucharystia Neokatechumenalna g. 16 oo

Niedziela– Kościół domowy g. 15 oo I wspólnota

Caritas –  Bogatym nie jest ten, kto posiada, ale ten, kto „rozdaje”, kto zdolny jest dawać . Jan Paweł II. Jak co roku zwracamy się z prośbą o wsparcie rodzin z naszej parafii znajdujących się w mniej komfortowej sytuacji materialnej. Na naszym ,,Drzewku Miłości” znajdują się imiona dzieci i ich wiek. Chętni mogą zabrać zawieszkę z imieniem i przygotować dla tego konkretnego dziecka świąteczną paczkę. Zawieszkę tę należy dołączyć do paczki i dostarczyć do Proboszcza najpóźniej do 29 marca !!! To ważny termin. Musimy mieć czas na przekazanie tych paczek dzieciom jeszcze przed świętami. Prosimy też, by rodziny, które nadal zechcą opiekować się dziećmi w ramach tzw. ,,Adopcji materialnej” -( to inna akcja)- przygotowane prezenty dostarczyły również do 29 marca.  Poszukujemy również nowych rodzin, które chciałyby objąć stałą opieką dzieci w ramach „Adopcji materialnej” . W zakrystii jest wyłożona lista, na którą można się wpisać, podać swój numer telefonu, a wolontariuszki Caritas skontaktują się osobiście z zainteresowanymi osobami. Bardzo dziękujemy za dotychczasowe, niezwykłe odruchy serca !

22 marca w naszej parafii odbędzie się Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. W czasie każdej Mszy Św., będzie możliwość przystąpienia lub przedłużenia do tego dzieła. Po Komunii Św. przystąpią kandydaci Duchowej Adopcji do przysięgi adopcyjnej. Bliższych informacji nt. Duchowej Adopcji można odnaleźć na naszej stronie parafialnej.

Wszystkim, którzy wspierają naszą parafialną wspólnotę modlitwą i ofiarą składam serdeczne Bóg zapłać. Przy wyjściu z Kościoła jest wywieszony projekt przebudowy zewnętrznej naszego Kościoła z nową wieżą. Zapraszam do zapoznania się z tym dziełem, które nas czeka. Dziękuję tym rodzinom, które systematycznie składają ofiary na konto parafialne i na tacę,  jak i tym, którzy w jakikolwiek inny sposób wspierają przebudowę zaplecza Kościoła. Serdeczne Bóg Zapłać. Trwają prace w górnej części domu parafialnego. Można przekazać 1% na przebudowę naszego Kościoła. Szczegóły na ulotkach.

Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a wszystkich gości, serdecznie witam i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką. Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela.