NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ                                   29 marca 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                                                            ZAŁOM

1. Dziś – Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, rozpoczynająca Wieki Tydzień i przypominająca mesjański wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Po Mszy Św. o g. 12 oo rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą, własnoręcznie wykonaną palmę.
  2. Wielki Poniedziałek Msza Św. g. 9 oo, Wielki Wtorek g. 18 oo. Spowiedź Św. na godzinę przed Mszą Św.
  1. W Wielką Środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o g. 18 oo, a po niej Msza Święta i spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.
  1. W Wielki Czwartek o g. 10 oo w bazylice katedralnej zostanie odprawiona Msza Święta Krzyżma Świętego.

Liturgia godzin, tj. jutrznia, z udziałem wspólnoty parafialnej w naszym Kościele o godz. 8 oo

Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, rozpoczynająca Święte Triduum Paschalne rozpocznie się u nas o godz. 19 oo. (Czarna Łąka g. 17 oo)

Po Mszy Świętej – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji (ciemnicy) i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22 oo

1. W Wielki Piątek – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8 oo

Liturgia godzin, tj. jutrznia, z udziałem wspólnoty parafialnej o godz. 8 oo.

Droga Krzyżowa g. 15 oo i rozpoczęcie nowenny do Miłosierdzia Bożego.

Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19 oo (Czarna Łąka g. 17 oo)

Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, śpiew trzech części gorzkich żali i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 23 oo

W Wielki Piątek Komunii Świętej udziela się wiernym jedynie podczas liturgii Męki Pańskiej; chorym, którzy nie mogą uczestniczyć w tym obrzędzie, zaniosę Komunię Św. do ich domów od g. 9 W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa i post ścisły. Zachęcamy wiernych, aby zachowali wstrzemięźliwość także w Wielką Sobotę aż do rozpoczęcia liturgii Wigilii Paschalnej.

6. W Wielką Sobotę – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8 oo połączona z Małym Jerychem.

Liturgia godzin, tj. jutrznia o godz. 8 oo i Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi.

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę Załom Kościół g. 10 oo, 10 3o, 11 oo, Pucice Krzyż, 11 3o, Czarna Łąka 12 oo, Załom Kościół 13 oo, 14 oo i 17 oo

Okazja do spowiedzi świętej Wielki Czwartek i Wielki Piątek wieczorem, 18 3o – 19 oo i po Liturgii.

W Wielką Sobotę w przerwach między kolejnymi błogosławieństwami pokarmów na stół wielkanocny.

1. Wigilię Paschalną – stanowiącą apogeum Świętego Triduum Paschalnego – rozpoczniemy w Wielką Sobotę wieczorem o godz. 21 oo, Na liturgię proszę przyjść ze świecami, zabezpieczonymi profitkami przed rozlewaniem się wosku. Uroczystość uświetni nasz chór. Procesja rezurekcyjna – po zakończeniu Mszy Świętej Wigilii Paschalnej i kontynuacja Małego Jerycha do Mszy Św. o g. 8 3o.
  1. Zachęcam do zachowania zwyczajów związanych ze śniadaniem wielkanocnym w naszych rodzinach, takich jak: wspólna modlitwa, dzielenie się jajkiem i składanie życzeń.

Msze Św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego:

Załom 8 3o, 10 oo, (Czarna Łąka) 12 oo i 18 oo.

1. Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. wg. niedzielnego porządku.