DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                        12 kwietnia 2015

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Dzisiaj  w naszej Parafii gościmy alumna Wyższego Seminarium Duchownego, który dzieli się z nami świadectwem swojego powołania. Otoczmy naszymi modlitwami wszystkich profesorów wychowawców i alumnów naszego Seminarium i módlmy się o nowe powołania do Służby Bożej. Jednocześnie z radością powiadamiam naszych Parafian, że nasz alumn Piotr Śliżewski otrzyma w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie święcenia diakonatu. Serdecznie zaprasza   dnia 30 maja 2015 roku na godzinę 10 oo.

1. Dzisiaj – druga niedziela Wielkanocy, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, nazywana niedzielą białą – od zwyczaju noszenia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczonych w początkach chrześcijaństwa, lub niedzielą Miłosierdzia Bożego – ze względu na obchodzone w tę niedzielę na wyraźne życzenie Chrystusa święto Miłosierdzia Bożego.

Dziś obchodzimy także patronalne święto Caritas i rozpoczynamy 71. Tydzień Miłosierdzia Doświadczając bowiem Miłosierdzia Bożego, powinniśmy sami być miłosierni dla naszych sióstr i braci.

Na wspólną modlitwę w Godzinie Miłosierdzia – w naszym kościele o godz. 15.00 – zapraszamy parafian i gości.

1. Msze Święte w naszym Kościele w tygodniu: Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek i Sobota g. 18 oo
  2. Msze Św. w Niedzielę :8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo
  3. W środę o godz. 18 oo nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie – Msza Święta wieczorna.
  4. Piątek 17 5o Koronka do Bożego Miłosierdzia
  5. W czwartek przypada 87. rocznica urodzin papieża seniora Benedykta XVI. Zachęcamy do modlitwy w jego intencjach, a także w intencjach obecnego papieża Franciszka i Kościoła powszechnego.
  6. Za tydzień – trzecia niedziela Wielkanocy a zarazem VII Niedziela Biblijna, rozpoczynająca obchody Tygodnia Biblijnego w Polsce. Również za tydzień Caritas będzie zbierał ofiary do puszek na potrzeby ludzi ubogich. Serdeczne podziękowanie wszystkim rodzinom, które pomogły naszemu Caritasowi w przygotowaniu paczek świątecznych. Wydano ich 63. Podziękowania również wyrażam Paniom, które te paczki przygotowały i dostarczyły potrzebującym. Bóg Zapłać.
  7. Spotkanie ministrantów w sobotę o g. 11 oo.
  8. Wszystkim, którzy wspierają naszą parafialną wspólnotę modlitwą i ofiarą składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję tym rodzinom, które systematycznie składają ofiary na konto parafialne i na tacę,  jak i tym, którzy w jakikolwiek inny sposób wspierają przebudowę zaplecza Kościoła. Serdeczne Bóg Zapłać. Wznawiamy po 2 tygodniowej przerwie świątecznej prace w górnej części domu parafialnego.
  9. Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a wszystkich gości, serdecznie witam i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Ks. Darek Kiljan