TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                     19 kwietnia 2015

1. Dziś – trzecia niedziela Wielkanocy, a zarazem VII Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. Przypomina nam ona, by zwrócić uwagę na Biblię, czyli Pismo Święte, najważniejszą księgę dla całego Kościoła i dla każdego z nas tu obecnych. Zawiera ona bowiem objawienie Boże dotyczące naszego zbawienia. Tej księgi nie może zabraknąć w żadnym domu. Nie może też nikomu zabraknąć czasu na jej czytanie
  1. Msze Święte w naszym Kościele w tygodniu: Poniedziałek i Wtorek Mszy Św. nie będzie(wyjazd Ks. proboszcza na rekolekcje). Środa, Czwartek, Piątek i Sobota g. 18 oo
  1. Msze Św. w Niedzielę :8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo
  1. W środę o godz. 18 oo– nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie – Msza Święta wieczorna.
  1. W czwartek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski obok Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski i św. Stanisława, biskupa i męczennika. Msza Święta w naszym kościele o godz. 18 oo . Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji misjonarzy, dla których św. Wojciech jest wzorem.

Piątek 17 5o Koronka do Bożego Miłosierdzia

1. W sobotę – święto św. Marka, Ewangelisty, a zarazem Dzień Modlitw o Urodzaje.
  1. Za tydzień – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. W tę niedzielę będziemy obchodzić 52. Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele, rozpoczynający kwartalne dni modlitw o powołania w Kościele powszechnym, a w Polsce – Tydzień Modlitw o Powołania.

8.Dzisiaj Caritas zbiera ofiary do puszek na potrzeby ludzi ubogich.

9.Wszystkim, którzy wspierają naszą parafialną wspólnotę modlitwą i ofiarą składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję tym rodzinom, które systematycznie składają ofiary na konto parafialne i na tacę,  jak i tym, którzy w jakikolwiek inny sposób wspierają przebudowę zaplecza Kościoła. Serdeczne Bóg Zapłać. Wznawiamy po 2 tygodniowej przerwie świątecznej prace w górnej części domu parafialnego.

1. Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a wszystkich gości, serdecznie witam i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Dzisiaj (niedziela 19.04.2015 r.) ulicami Szczecina przemaszeruje XIII Marsz Świętości Życia, rozpoczynający się w o godz. 15 na Jasnych Błoniach. Zachęcam również do włączenia się w akcję „Pielucha dla malucha”, zbiórkę pieluch jednorazowych dla dzieci uratowanych od aborcji. Pieluszki zbierane będą przy pomniku św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach.

Ks. Darek Kiljan