ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                                                                          24 maja 2015

Msza w dzień

1. Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zebrani na celebrowaniu Eucharystii wspominamy dary Ducha Świętego udzielony Apostołom. Myślimy również o darach Ducha Świętego udzielone nam w sakramentach chrztu św. i bierzmowania.
  1. Ponadto dziś – z okazji przypadającego 24 maja wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych – przeżywamy VIII Dzień Modlitw Kościoła Powszechnego za Kościół w Chinach. Te intencje powierzaliśmy Panu Bogu podczas dzisiejszej liturgii. Pamiętajmy też o niej w naszych modlitwach prywatnych.
  1. Dziś kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej. Przepis Kościoła głosi: „Każdy wierny po przyjęciu Najświętszej Eucharystii po raz pierwszy, ma obowiązek przyjmować ją przynajmniej raz w roku. Ten nakaz powinien być wypełniony w okresie wielkanocnym.
  1. Jutro – w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego – obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, – patronki naszej Archidiecezji – wprowadzone do kalendarza liturgicznego w Polsce w czasie Soboru Watykańskiego II. Msze Święte w naszym kościele o godz. 9 oo i 19 oo.  Po Mszy Świętej wieczornej – nabożeństwo majowe.
  1. We wtorek Msza Św. i nabożeństwo majowe o g. 19 oo.
  1. W środę Msza Św. o g. 19 oo i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym.
  1. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszam na nabożeństwo majowe.
  1. W piątek i w sobotę Msza Św. i nabożeństwo majowe o g. 19 oo. Zbiórka ministrantów w sobotę o g. 11 oo
  2. Za tydzień w niedzielę – uroczystość Najświętszej Trójcy. Nabożeństwo majowe o godz. 18 3o.
  3. Zbliża się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W związku z tym proszę o przygotowanie ołtarza pierwszego (Kościół domowy i mieszkańcy ulicy Rzemieślniczej. Odpowiedzialny szafarz Hubert), o przygotowanie ołtarza drugiego (mieszkańcy ulicy Polnej, odpowiedzialny szafarz Wiesław i Arek), o przygotowanie ołtarza trzeciego (mieszkańcy ulicy Chabrowej, Neokatechumenat, odpowiedzialny Paweł), o przygotowanie ołtarza czwartego (Żywy Różaniec, i mieszkańcy ulicy Łąkowej , odpowiedzialny szafarz Bogdan)

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 26 V – św. Filip Nereusz, prezbiter, który w 1551 roku założył Zgromadzenie Księży Oratorianów, nazywane też od jego imienia Zgromadzeniem Księży Filipinów (wspomnienie obowiązkowe);
  • 29 V – św. Urszula Ledóchowska, dziewica, która w 1920 roku założyła Zgromadzenie Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego do pracy wychowawczej nad młodzieżą (wspomnienie obowiązkowe).

Wszystkim, którzy wspierają naszą parafialną wspólnotę modlitwą i ofiarą składam serdeczne   Bóg zapłać. Dziękuję tym rodzinom, które systematycznie składają ofiary na konto parafialne i na tacę,  jak i tym, którzy w jakikolwiek inny sposób wspierają przebudowę zaplecza Kościoła. Serdeczne Bóg Zapłać.

Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a wszystkich gości, serdecznie witam i zapraszamy do wspólnej modlitwy, a przy wyjściu można nabyć prasę katolicką. Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela!!!

Dariusz Kiljan