NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                                                                                    31 maja 2015

Msze Św. w naszej parafii: Niedziela 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 19 oo

1. Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Wyznajemy wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach, pochylamy się nad tajemnicą wewnętrznego życia Boga i dziękujemy Mu za chrzest święty, który daje nam udział w tym życiu. Dziś o godz. 18 3o zapraszam na ostatnie nabożeństwo majowe.
  1. Jutro – Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pamiętajmy o wszystkich dzieciach, szczególnie tych z domów dziecka i z rodzin zaniedbanych.
  1. W poniedziałek Mszy Św. nie będzie. We wtorek Msza Św. i nabożeństwo czerwcowe o g. 19 oo
  1. W środę Msza Św. o godz. 19 oo nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nabożeństwo czerwcowe. Spotkanie wspólnoty różańcowej g. 18 oo
  1. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej-Boże Ciało. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8 3o, 10 (Czarna Łąka, procesja wokół kaplicy)12 oo i 19 oo.

Po Mszy Świętej celebrowanej o godz. 12 oo– wyruszy procesja (eucharystyczna) do czterech ołtarzy.

W związku z tym proszę o przygotowanie ołtarza pierwszego (Kościół domowy i mieszkańcy ulicy Rzemieślniczej. Odpowiedzialny szafarz Hubert), o przygotowanie ołtarza drugiego (mieszkańcy ulicy Polnej, odpowiedzialny szafarz Wiesław i Arek), o przygotowanie ołtarza trzeciego (mieszkańcy ulicy Chabrowej,  Neokatechumenat, odpowiedzialny Paweł), o przygotowanie ołtarza czwartego (Żywy Różaniec, i mieszkańcy ulicy Łąkowej , odpowiedzialny szafarz Bogdan). Dziewczynki kl. III i II i młodsze proszę o przygotowanie kwiatów na procesję. Próba we wtorek przy kościele o g. 18 oo.

1. W tym tygodniu przypadają także pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Spowiedź św. w pierwszy piątek Czarna Łąka 17 oo-17 3o i Msza Św. Załom 18 3o-19 oo i Msza Św.

Wyjazd kapłana z posługą sakramentalną do chorych – w piątek o godz.  9 oo.

Sobota g. 9 oo wystawienie Najświętszego Sakramentu Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i rozpoczęcie Małego Jerycha, które potrwa do Niedzieli do g. 8 3o. z przerwą na Mszę Św. chrzcielną o g. 14 oo i Niedzielną o g. 19 oo.

Zbiórka ministrantów sobota  g. 11 oo.

1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 1 VI – św. Justyn, męczennik i filozof, żył w II w. Napisał wiele dzieł w obronie wiary (wspomnienie obowiązkowe);
  • 3 VI – święci męczennicy z Ugandy w Afryce, Karol Lwanga i jego 21 Towarzyszy, którzy zginęli 3 VI 1886 roku (wspomnienie obowiązkowe);
  • 5 VI – św. Bonifacy, biskup i męczennik, benedyktyn, legat papieski na całe Niemcy. Został zamordowany wraz z 52 towarzyszami w dzień Zielonych Świąt 5 VI 754 roku (wspomnienie obowiązkowe).
  1. Wszystkim, którzy wspierają naszą parafialną wspólnotę modlitwą i ofiarą składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję tym rodzinom, które systematycznie składają ofiary na konto parafialne i na tacę,  jak i tym, którzy w jakikolwiek inny sposób wspierają przebudowę Kościoła. Serdeczne Bóg Zapłać.

Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a wszystkich gości, serdecznie witam i zapraszamy do wspólnej modlitwy, a przy wyjściu można nabyć prasę katolicką. Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela!!!

Ks. Darek Kiljan